Co w mowie piszczy

Książka powstała na podstawie popularnej audycji radiowej prowadzonej przez dr hab. Katarzynę Kłosińską - językoznawczynię pracującą w Instytucie Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego, sekretarza Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. Za współtwórców Co w mowie piszczy mogą się uważać słuchacze radiowej Trójki, którzy do autorki pisali w sprawach językowych. To poruszane przez nich kwestie stały się punktem wyjścia do rozważań o zawiłościach polszczyzny i jej najnowszych tendencjach (m.in. modnych wyrazach, języku reklamy czy irytującej manierze kończenia zdania partykułą tak?).

Informacje dodatkowe o Co w mowie piszczy:

Wydawnictwo: Publicat
Data wydania: 2013-10-22
Kategoria: Publicystyka

Kup książkę Co w mowie piszczy

Co w mowie piszczy - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2015-12-29,
"Co w mowie piszczy" to ciekawie napisany poradnik językowy, który za pomocą komunikatywnego stylu wyczerpująco odpowiada na liczne wątpliwości Polaków. Za sięgnięciem po tę powieść przemawiają: szeroki rozmach w poruszaniu problemów językowych, często stosowane humorystyczne uwagi na temat błędów, które popełniamy i podsunięcie ciekawych skojarzeń, które pomogą nam zapamiętać poprawne brzmienie danego zwrotu, przysłowia, odmiany, itp., dość zwięzłe ujęcie tematu i przedstawienie genezy niektórych zwrotów,. Ten poradnik nie przynudza, autorka nie ukazuje swojej wyższości nad popełniającymi błędy czytelnikami. Zdecydowanie warto zapoznać się z pozycją Katarzyny Kłosińskiej, by znacznie wzbogacić swoją wiedzę. Gorąco polecam! Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2015/12/co-w-mowie-piszczy.html#more
Avatar użytkownika - Olena
Olena
Przeczytane:2014-01-16, Ocena: 4, Przeczytałam, Chcę mieć, 26 książek -2014,
Bardzo dużo informacji, w tym masa ciekawostek językowych. Szybka i zarazem wymagająca lektura, zwłaszcza, jeśli ktoś postawi sobie za cel zapamiętanie wykładów o poprawnej polszczyźnie. Warto mieć w domu na półce.
Słownik ortograficzny
Katarzyna Mosiołek-Kłosińska0
Okładka ksiązki - Słownik ortograficzny

To najprzyjaźniejszy słownik ortograficzny dla wszystkich uczniów szkół podstawowych! Ten nowoczesny słownik został opracowany z myślą o dzieciach i dla...