Corel Paint Shop Pro X. Podstawy

Kategoria: Informatyczne
ISBN: 83-246-0502-9
Dodał/a książkę:mrowka

Poznaj możliwości Paint Shop Pro X

Znany i popularny program graficzny Paint Shop Pro doczekał się kolejnej wersji, oznaczonej symbolem X. Podobnie jak poprzednie, ta wersja również jest świetną aplikacją dla grafików, projektantów i fanów fotografii cyfrowej, którzy oczekują prostoty obsługi i sporych możliwości. Duży wybór uniwersalnych narzędzi, współpraca z wieloma typami plików, a przede wszystkim możliwość obróbki zarówno grafiki bitmapowej, jak i wektorowej to główne atuty Paint Shop Pro X. W najnowszej wersji programu zwiększono głębię kolorów do 16 bitów, wprowadzono obsługę najpopularniejszych formatów RAW i przeprojektowano interfejs użytkownika, czyniąc go bardziej intuicyjnym.

Książka "Corel Paint Shop Pro X. Podstawy" to rzetelny podręcznik. Dzięki niemu nauczysz się korzystać z narzędzi, jakie oferuje ta aplikacja. Dowiesz się, jak tworzyć nowe obiekty graficzne, modyfikować obrazy i umieszczać na nich tekst. Poznasz techniki zaznaczania i maskowania fragmentów obrazów, retuszowania ich, wyostrzania i rozmywania, a także zasady obróbki cyfrowych negatywów, czyli zdjęć w formacie RAW.

• Uruchomienie programu
  • Interfejs użytkownika
  • Narzędzia malarskie
  • Zaznaczenie fragmentów obrazów
  • Skalowanie, kadrowanie i prostowanie obrazów
  • Korzystanie z palety History
  • Korekcja barwna i tonalna