CorelDRAW X7 PL. Ćwiczenia praktyczne

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2015-04-03
Dodał/a książkę:helion

Projektuj z rozmachem w CorelDRAW!

• Podstawy rysunku wektorowego i precyzyjne rysowanie, czyli jak przejść od podstaw do bardziej złożonych technik pracy z CorelDRAW
  • Praca z tekstem i tabelami, czyli jak wykorzystać pozarysunkowe możliwości programu
  • Wypełnienia i kontury, czyli jak stosować kolory i linie, by osiągnąć fantastyczny efekt
Praca z CorelDRAW od wielu lat jest źródłem satysfakcji i sukcesów całej rzeszy użytkowników: projektantów, grafików, hobbystów i zawodowców. Już od ćwierćwiecza program ten wykorzystywany jest do tworzenia reklam, szyldów i skomplikowanych rysunków technicznych. Ponieważ jednak CorelDRAW działa na zasadach zupełnie innych niż popularny Paint czy Photoshop, wiele osób omija go szerokim łukiem. Niesłusznie! Niektóre obrazy, zwłaszcza te wymagające precyzji oraz skalowalności, da się przygotować wyłącznie w Corelu. Sprawdź, jak działa najnowsza wersja programu, CorelDRAW X7 PL.

W tej książce znajdziesz praktyczne informacje, które pozwolą Ci od razu rozpocząć pracę z programem. Dowiesz się, jakie reguły rządzą obiektami i jak wykorzystać je do swoich celów. Odkryjesz, jak narysować i wstawić kształt geometryczny, wypełnić go kolorem i uzupełnić o tekst. Nauczysz się zmieniać wielkość elementów oraz wygląd czcionek, pracować z tabelami, używać linijki i siatki. Zrozumiesz sens grupowania obiektów i stosowania prowadnic. A wszystko to w serii przemyślanych ćwiczeń, których wykonanie pozwoli Ci mistrzowsko opanować CorelDRAW!
  • Uruchamianie programu i wygląd ekranu
  • Rysowanie prostych obiektów i nadawanie kolorów
  • Transformacje obiektów, tworzenie kopii i wybieranie obiektów
  • Kolejność obiektów, ich grupowanie i blokowanie
  • Wyrównywanie i rozkładanie oraz zmiana kształtu obiektów
  • Wprowadzanie i formatowanie tekstu
  • Wyrównywanie obiektów względem tekstu
  • Wstawianie znaków specjalnych i zabawa czcionkami
  • Praca nad kolumnami, wierszami i komórkami w tabelach
  • Wypełnienie jednolite, tonalne, postscriptowe
  • Okno Właściwości obiektu i stosowanie konturów
  • Linijki, siatka i prowadnice
  • Przyciąganie obiektów i tekstu do siatki bazowej

Zostań specem od Corela!