Opis ksiązki
Kup Teraz

Córka Kleopatry

Ocena ( 3 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2012-05-23
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788375084818
Liczba stron: 371
Dodał/a książkę:dona
Małżeństwo Kleopatry i Marka Antoniusza to jedna z najpiękniejszych historii miłosnych, jakie zna świat, historia zakazanego uczucia podszytego trudnym do okiełznania pożądaniem i zwiastującego polityczną katastrofę. Kiedy do Egiptu wkracza pałająca żądzą zemsty armia Oktawiana, kochankowie wybierają wspólną śmierć. Osierocają tym samym trojkę dzieci, które zostają zabrane do Rzymu. Podczas podróży jedno z nich ginie, pozostała dwójka – dziesięcioletnie bliźniaki: Selena i Aleksander – trafia pod opiekę siostry Oktawiana. Tłamszone przez niezdrowe ambicje rodziny Oktawiana rodzeństwo marzy w skrytości serca, że pewnego dnia powróci do ojczyzny, by zająć należne im miejsce na tronie… Oparta na skrupulatnych badaniach tego niezwykłego okresu w historii "Córka Kleopatry" to powieść będąca fascynującym portretem starożytnego Rzymu. To również chwytająca za serce historia obdarzonej nieodpartym urokiem i ponadprzeciętną inteligencją młodej kobiety, która miała odwagę, by walczyć o spełnienie swoich marzeń.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Dorota_Dega plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,z_ 52 książki 2014,
Historia wielkiej namiętności pomiędzy ostatnią królową Egiptu- Kleopatrą i Markiem Antoniuszem to historia olbrzymiej miłości, ale też zarazem smutna opowieść o tym, jak okrutne może być życie.

Losy tych wielkim postaci zainspirowały Michelle Moran do stworzenia powieści, opartej na tej historii. Książka ,,Córka Kleopatry" opowiada o losach dwojga dzieci będących owocem miłości tego związku, bliźniąt- Aleksandra Heliosa i Kleopatry Selene, ostatnich potomków królewskiego rodu Ptolemeuszy.

Gdy do Egiptu weszło wojsko cesarza Oktawiana, Kleopatra i Antoniusz wspólnie wybrali śmierć, zamiast poddanie się i zostanie niewolnikami wroga. Osierocili przy tym trójkę swoich dzieci: 10 - letnie bliźnięta Aleksandra i Selene oraz kilkuletniego synka Ptolemeusza. Oktawian pozwolił pozostawić ich przy życiu, by mogły wziąć udział w jego triumfie. Wyruszyli w długą podróż do Rzymu. Niestety malutki Ptolemeusz zachorował i umarł. Rozpacz Kleopatry Selene była ogromna i nie da się jej opisać zwykłymi słowami.

Po dotarciu na miejsce Seleną i Aleksandrem zaopiekowała się siostra cezara- Oktawia , która byłą byłą żoną Marka Antoniusza, Porzucił on ją właśnie dla ich matki- Kleopatry. Mimo tego obdarzona wielkim sercem Oktawia zajmowała się nimi jak swoimi własnymi dziećmi, chroniła ich przed dworskimi intrygami i gniewem Cezara.
Rodzeństwo powoli przywykło do rzymskich realiów, znaleźli też przyjaciół- Julię, która była córką cezara i Marcellusa- syna Oktawii przeznaczonego na męża Julii i prawdopodobnego następcę Oktawiana, w którym Selene skrycie się podkochiwała.
Dzieci Kleopatry cały czas mają nadzieję na powrót do rodzinnej Aleksandrii. Czy im się to uda? Nie będę zdradzać, gdyż należy książkę przeczytać samemu, aby napawać się jej doskonałą fabułą i zwrotami akcji.

"Córka Kleopatry" jest książką napisaną z wielkim rozmachem i niezwykłą dbałością o historyczne realia. Michelle Moran pieczołowicie i z pasją odtworzyła starożytny świat. Opowieść nie podaje nam tylko suchych faktów historycznych. Wzbogacona jest o takie kwestie jak np. homoseksualizm i prostytucja. Niezwykle interesująca jest kwestia życia codziennego ludności Rzymu. Nigdy nie pomyślałabym, że w tamtych czasach istniały już baseny z podgrzewaną wodą!

Aby przenieść się do czasów starożytnego Rzymu i Aleksandrii nie trzeba wiele- wystarczy sięgnąć po tę pasjonującą, gorącą od emocji książkę. Ogromnie polecam!
frescoo Linia koment
Przeczytane:2016-02-16, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52/2016,
kolo789 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
IzaaK Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
kalola Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
elilaya Linia koment
Przeczytane:2014-09-17, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
Dizzy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów