Opis ksiązki
Kup Teraz

CSS. Leksykon kieszonkowy

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2012-01-13
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 9788324637577
Liczba stron: 216
Dodał/a książkę:Szczepanik
Podręczne źródło informacji o najnowszych specyfikacjach kaskadowych arkuszy stylów -- CSS2 i CSS2.1 * Chcesz nauczyć się dołączać arkusze stylów do witryn internetowych? * Chcesz dowiedzieć się, jak nadać styl różnym elementom stron internetowych? * Chcesz mieć szybki dostęp do opisu wszystkich selektorów i właściwości stylów?

Pierwszą rzeczą, jaką widzą osoby otwierające strony internetowe, jest ich wygląd. Wiele witryn ma niespójny i nieelegancki styl, co odstrasza użytkowników, a przecież utworzenie atrakcyjnych stron jest całkiem proste -- wystarczy przygotować odpowiedni plik CSS. Za pomocą kaskadowych arkuszy stylów można wygodnie zmieniać sposób wyświetlania wszystkich elementów kodu HTML i sterować wyglądem całej witryny. Technologia CSS jest obsługiwana przez wszystkie najważniejsze przeglądarki, a ponadto nie wymaga przesyłania dużych ilości danych, dlatego jest doskonałym narzędziem do szybkiego i efektywnego formatowania witryn internetowych.

Książka "CSS. Leksykon kieszonkowy" to zwięzły przewodnik po możliwościach kaskadowych arkuszy stylów. Dowiesz się z niego, jak stosować style w dokumentach HTML i XHTML, poznasz zasady funkcjonowania stylów oraz reguły rządzące pozycjonowaniem elementów. Przede wszystkim jednak błyskawicznie znajdziesz opis wszystkich selektorów i właściwości stylów CSS, co pomoże Ci sprawnie tworzyć przejrzyste i atrakcyjne witryny internetowe.

* Dołączanie stylów do stron internetowych * Funkcjonowanie stylów * Zasady pozycjonowania elementów * Wartości stosowane w stylach * Przegląd selektorów, pseudoklas i pseudoelementów * Opis wszystkich właściwości

Naucz się stosować kaskadowe arkusze stylów i twórz eleganckie witryny internetowe.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów