CSS. Leksykon kieszonkowy

Podręczne źródło informacji o najnowszych specyfikacjach kaskadowych arkuszy stylów -- CSS2 i CSS2.1 * Chcesz nauczyć się dołączać arkusze stylów do witryn internetowych? * Chcesz dowiedzieć się, jak nadać styl różnym elementom stron internetowych? * Chcesz mieć szybki dostęp do opisu wszystkich selektorów i właściwości stylów?

Pierwszą rzeczą, jaką widzą osoby otwierające strony internetowe, jest ich wygląd. Wiele witryn ma niespójny i nieelegancki styl, co odstrasza użytkowników, a przecież utworzenie atrakcyjnych stron jest całkiem proste -- wystarczy przygotować odpowiedni plik CSS. Za pomocą kaskadowych arkuszy stylów można wygodnie zmieniać sposób wyświetlania wszystkich elementów kodu HTML i sterować wyglądem całej witryny. Technologia CSS jest obsługiwana przez wszystkie najważniejsze przeglądarki, a ponadto nie wymaga przesyłania dużych ilości danych, dlatego jest doskonałym narzędziem do szybkiego i efektywnego formatowania witryn internetowych.

Książka "CSS. Leksykon kieszonkowy" to zwięzły przewodnik po możliwościach kaskadowych arkuszy stylów. Dowiesz się z niego, jak stosować style w dokumentach HTML i XHTML, poznasz zasady funkcjonowania stylów oraz reguły rządzące pozycjonowaniem elementów. Przede wszystkim jednak błyskawicznie znajdziesz opis wszystkich selektorów i właściwości stylów CSS, co pomoże Ci sprawnie tworzyć przejrzyste i atrakcyjne witryny internetowe.

* Dołączanie stylów do stron internetowych * Funkcjonowanie stylów * Zasady pozycjonowania elementów * Wartości stosowane w stylach * Przegląd selektorów, pseudoklas i pseudoelementów * Opis wszystkich właściwości

Naucz się stosować kaskadowe arkusze stylów i twórz eleganckie witryny internetowe.

Informacje dodatkowe o CSS. Leksykon kieszonkowy:

CSS. Leksykon kieszonkowy - opinie o książce

CSS według Erica Meyera. Kolejna odsłona
Eric A. Meyer0
Okładka ksiązki - CSS według Erica Meyera. Kolejna odsłona

Technologia kaskadowych arkuszy stylów (CSS) stopniowo wypiera inne metody definiowania układu i wyglądu witryn WWW. Uniwersalność i elastyczność stylów...

CSS. Leksykon kieszonkowy. Wydanie IV
Eric A. Meyer0
Okładka ksiązki - CSS. Leksykon kieszonkowy. Wydanie IV

CSS3 zawsze pod ręką! Jak dołączyć arkusz stylów do dokumentu HTML? Jak pozycjonować elementy? Co nowego w CSS3? Kaskadowe arkusze stylów liczą sobie...