Cud nad Wisłą

MACIEJ RANISZEWSKI — urodzony w 1983 r. w Kołobrzegu. Student informatyki, programista. W wolnych chwilach rozwiązuje problemy matematyczne bądź pisze opowiadania, będące zazwyczaj absurdalnymi komediami. Autor powieści Mężczyzna zmiennym jest, początkowo wydawanej przez e-bookowo.pl.
Preferuje literaturę science fiction. Jego ulubioną książką jest Autostopem przez galaktykę Douglasa Adamsa.

Indywidualista, samotnik z pasji i powołania. Skromny, małomówny, według znajomych posiada specyficzne poczucie humoru. Wydawnictwo Goneta.net wydało książkę Mężczyzna zmiennym jest w 2009 roku.

Cud nad Wisłą — powieść z pogranicza science fiction, chociaż w przypadku książki pana Raniszewskiego można powiedzieć, że reprezentuje ona gatunek stworzony przez niego samego. To mieszanka piorunująca: zawiera elementy współczesnej obyczajowości — ukazanej w krzywym zwierciadle i przyprawionej absurdem, bajki, groteski, realizmu i fantazji rzecz jasna.

Cud nad Wisłą to opowieść o pewnym profesorze, Rudolfie Zenonie — entuzjaście fizyki. Stanowiła ona sens jego życia, pochłaniała całe jego istnienie i nic innego go nie interesowało. A tu nagle profesor trafia do świata, w którym nie obowiązują dotychczas znane mu prawa przyrody. Okazuje się, że istnieją w kosmosie dwa równoległe światy — ludzi i zielonych istot z czułkami na głowie. Niby podobnie żyją, ale podstawowe zasady, według których funkcjonują ich światy, diametralnie różnią się od siebie.

A wszystko zaczyna się od wizyty o świcie domokrążcy w domu Rudolfa Zenona. Profesor kupił na odczepnego płyn na porost włosów. Ponieważ stosował już wiele innych specyfików, tego też użył wieczorem tuż przed snem. Rano, gdy spojrzał w lustro, jego zdziwienie nie miało granic. Potem już tylko chciał wrócić do swojego dawnego życia, co spowodowało mnóstwo perypetii i doprowadziło do nieoczekiwanego zakończenia całej opowieści...

Informacje dodatkowe o Cud nad Wisłą:

Cud nad Wisłą - opinie o książce

Avatar użytkownika - Igara
Igara
Przeczytane:2011-05-28,
Popieram poprzedniczkę Cassidy95. Autor z tytułem przesadził!
Avatar użytkownika - Cassidy95
Cassidy95
Przeczytane:2011-05-17,
Nie rozumiem - Cud nad Wisłą, to nazwa ważnej bitwy, która rozegrała się w 1920 roku, pod Radzyminem. Co to ma wspólnego z zielonymi ludkami i środkiem na porost włosów? Uważam, ze autor powinien zmienić tytuł, bo tylko ośmiesza nasza polska historie.
Mężczyzna zmiennym jest
Maciej Raniszewski 0
Okładka ksiązki - Mężczyzna zmiennym jest

"[...]- Chciałbym porozmawiać dziś o czymś innym - wykrztusił. - O czym? - Muszę coś powiedzieć. Jeszcze nigdy nikomu tego nie wyjawiłem. To moja wielka...