Czarodziejske zwierciadło archeologii

Książka Jorgena Ilkjaera przeprowadza nas przez starożytne dzieje Skandynawii, przedstawiając szerokie tło historyczne ówczesnego, zdominowanego przez Rzymian świata. Lokalne wojny nie znalazły śladów w antycznych źródłach pisanych. Historii przywróciła je archeologia, pokazując niewiarygodnie wysoki rozwój cywilizacyjny społeczności z dalekiej północy, odsłoniając korzenie rodzącej się polityki międzyplemiennej, a co najważniejsze wydobywając po raz pierwszy z anonimowych kolekcji zabytków imiona sprawców tych krwawych działań. Dzięki wykopaliskom poznaliśmy najstarsze z zapisanych w języku nordyjskim zdań; poznaliśmy żywą historię.Jest to książka, którą czyta się jednym tchem. Czytelnik znajdzie w niej wszystko to, co czyni archeologię tak niebywale atrakcyjną: efektowne znaleziska, ekscytujące prace wykopaliskowe, brawurową interpretację i mnóstwo zaskakujących informacji. Jak niezwykłe przekazuje ona treści, niech świadczy fakt, że zilustrował ją jeden z najwybitniejszych skandynawskich artystów ? malarz, grafik, scenograf Roj Friberg.Autor książki, prof. dr Jorgen Ilkjar, to w dziedzinie współczesnej europejskiej archeologii postać wyjątkowa. Znakomity archeolog, autor badań wykopaliskowych miejsca ofiarnego w Illerup, wybitny znawca starożytnego uzbrojenia i dziejów okresu rzymskiego.Książka jest dedykowana Jej Wysokości Królowej Danii Małgorzacie Drugiej; wielkiej Mecenas archeologii skandynawskiej. Jej Wysokość wspiera również polsko-duński projekt naukowy ?Monumenta Studia Gothica?.

Informacje dodatkowe o Czarodziejske zwierciadło archeologii:

Wydawnictwo: Trio
Data wydania: b.d
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Czarodziejske zwierciadło archeologii

Czarodziejske zwierciadło archeologii - opinie o książce