Czerwony atak. Desant na Drvar 1944

Jugosławia 1944. Rozkaz: zabić Tito! Wiosna 1944 roku. Kocioł bałkański nie stygnie ani na chwilę. Gdy Josef Broz – Tito, dowódca jugosłowiańskiej narodowo–wyzwoleńczej armii, rozpoczyna współpracę militarną z Sowiecką Rosją, Adolf Hitler nakazuje definitywne rozwiązanie kwestii partyzantki na Bałkanach. Grupa sztabowców z generałem Renfuličem, tworzy specjalną grupę bojową, która ma schwytać albo zabić ambitnego przywódcę partyzantów, czyli Titę. Jednak w trudnym, górzystym terenie pogranicza Bośni i Czarnogóry poradzić może sobie tylko wyspecjalizowana jednostka bojowa. Do akcji musi ponownie wkroczyć pułkownik Stürmer i jego grupa szturmowa "Edelweiss". Czy krwawa operacja doprowadzi do zagłady sztabu partyzanckiego? Ocalą tylko nieliczni. A Tito...? Edelweiss Strzelcy Alpejscy, to nowa seria powieści wojennych Leo Kesslera o specjalnym, niemieckim oddziale szturmowym, który wysyłany na zlecenie Führera wykonuje misje prawie niemożliwe... Leo Kessler – pisarz i historyk, jako czołgista brał udział w II wojnie światowej. Autor kilkudziesięciu powieści wojennych przetłumaczonych na wiele języków, m.in. bestsellerowej serii ukazującej nieznane oblicza II wojny światowej BATALION SZTURMOWY SS

Informacje dodatkowe o Czerwony atak. Desant na Drvar 1944:

Wydawnictwo: Erica