Dar języków

Barcelona, rok 1952 Barcelona za kilka tygodni będzie gospodarzem Kongresu Eucharystycznego i z odgórnego nakazu wizerunek miasta ma być nieskazitelny, ponieważ w grę wchodzi uznanie Reżimu na arenie międzynarodowej. Ana Martí, dziennikarka do tej pory zajmująca się kroniką towarzyską w dzienniku „La Vangardia”, dostaje odpowiedzialne zadanie – będzie relacjonować sprawę zabójstwa Mariony Sobrerocca, wdowy znanej w kręgach barcelońskiej burżuazji. W trakcie śledztwa Ana znajduje nowe tropy, oddalające się od oficjalnie przyjętej wersji wydarzeń, i prosi o pomoc swoją kuzynkę Beatriz Noguer, wybitną lingwistkę. Coś, co początkowo wydaje się zwykłą poradą językoznawczą, rozwija się w szereg kolejnych odkryć – w sprawę okazują się zamieszane najbardziej wpływowe osobistości barcelońskiej socjety… We wrogim środowisku, zdominowanym przez korupcję i przemoc, inteligencja i odwaga Any oraz wiedza i umiejętności Beatriz będą ich jedyną bronią, niezbędną do rozwiązania zagadki zabójstwa.

Informacje dodatkowe o Dar języków:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2016-07-13
ISBN: 978-83-7999-756-5

Kup książkę Dar języków

Dar języków - opinie o książce

Avatar użytkownika - wordila
wordila
Przeczytane:2017-06-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 2017,
Duże zaskoczenie, bo jakoś wiele się nie spodziewałam, a potem historia mnie pochłonęła. Bardzo zgrabnie napisana, w konwencji noir. Zabawna i na dobrym poziomie.