Delphi 7 dla każdego

Dawno już minęły czasy, gdy podstawowym sposobem tworzenia programów było mozolne "wklepywanie" kodu. Forma przekazywanej komputerowi i uzyskiwanej za jego pomocą informacji stała się nie mniej ważna od treści. W takim właśnie kontekście zrodziły się narzędzia do błyskawicznego tworzenia aplikacji (RAD), wśród których jednym z najpopularniejszych jest Delphi. Oparte na języku ObjectPascal ma za sobą długą tradycji, ukazała się już 7 edycja tego narzędzia.

To, że Delphi jest wizualnym środowiskiem programistycznym, w którym wiele działań wykonuje się łatwiej niż w tradycyjnych środowiskach opartych na tekście, nie oznacza, że jego użytkownik może obejść się bez podręcznika. Taki podręcznik trzymasz właśnie w ręku. Został on napisany w sposób fachowy i przystępny. Dzięki "Delphi 7. Dla każdego" poznasz Delphi i nauczysz się pisać w nim programy, nawet jeśli nie jesteś informatykiem.

Książka opisuje: Typy danych i operatory w Delphi Instrukcje, tworzenie własnych procedur i funkcji Programowanie zorientowane obiektowo: klasy, metaklasy, interfejsy Tworzenie bibliotek DLL w Delphi Środowisko zintegrowane (IDE) Delphi Tworzenie atrakcyjnego interfejsu użytkownika Śledzenie wykonania programu i usuwanie z niego błędów Obsługę baz danych w Delphi

Dzięki narzędziom takim jak Delphi nawet osoby, które wcześniej nie programowały, mogą pisać złożone aplikacje o atrakcyjnym interfejsie. Przy okazji nauczą się podstaw programowania, a zdobytą w ten sposób wiedzę łatwo przeniosą do innych środowisk i systemów.

Przed instalacją Delphi 7 Personal prosimy zapoznać się z informacjami na stronie producenta. Pozwolą one uzyskać klucz autoryzacyjny i numer seryjny, które są niezbędne do prawidłowego procesu instalacji.

Informacje dodatkowe o Delphi 7 dla każdego:

Wydawnictwo: Helion