Dlaczego kobiety uprawiają seks. Motywacje seksualne - od przygody po zemstę

Czy kobiety uprawiają seks tylko po to, by wyrazić miłość do partnera, doświadczyć przyjemności albo wydać na świat potomstwo? Kiedy psycholog kliniczna Cindy M. Meston i psycholog ewolucyjny David M. Buss oboje z Uniwersytetu Stanu Teksas w Austin połączyli siły, aby zgłębić kobiece motywy seksualne, dokonali odkryć, które zdumiały ich samych. Opierając się na swoich pionierskich badaniach nad reakcjami fizjologicznymi i emocjami ukształtowanymi w toku ewolucji, a także na wynikach badania ankietowego przeprowadzonego wśród ponad tysiąca kobiet wyłącznie dla potrzeb tej książki Meston i Buss odkrywają motywy tkwiące u podłoża decyzji seksualnych podejmowanych przez kobiety.

Przytaczając wypowiedzi kobiet i odwołując się do wyników licznych badań empirycznych, autorzy zgłębiają wykorzystywanie seksu jako taktyki obrony przed niewiernością partnera, jako sposobu na osiągnięcie wyższego statusu społecznego, jako towaru wymiennego, a nawet jako lekarstwa na migrenę. Meston i Buss przedstawiają odkrywczą analizę głęboko zakorzenionych mechanizmów psychicznych i biologicznych, które popychają kobiety do uprawiania seksu czasami w poszukiwaniu przyjemności, a czasami z mroczniejszych, bardziej niepokojących powodów, których kobieta może sobie do końca nie uświadamiać.

Informacje dodatkowe o Dlaczego kobiety uprawiają seks. Motywacje seksualne - od przygody po zemstę:

Wydawnictwo: Smak Słowa
Data wydania: 2010-10-04
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Dlaczego kobiety uprawiają seks. Motywacje seksualne - od przygody po zemstę

Dlaczego kobiety uprawiają seks. Motywacje seksualne - od przygody po zemstę - opinie o książce