Dlaczego Twoje dziecko choruje?

Poznaj związki między żywieniem, a chronicznymi dolegliwościami wieku dziecięcego. Dr Kelly Dorfman - specjalizująca się w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych poprzez odżywianie - proponuje rodzicom proste i skuteczne rozwiązania, których potrzebują, by pomóc dzieciom zdrowo się rozwijać. Poznasz znaczenie cynku w diecie i sposoby na unikanie problemów wynikających z nietolerancji glutenu i kazeiny. Dowiesz się, jak leczyć zaburzenia snu melatoniną, nadpobudliwość magnezem, a niepokój olejem rybnym. Znajdziesz tutaj również łatwy w zastosowaniu program żywieniowy, dzięki któremu możesz skorygować dietę swoich pociech. Dzięki poradom dr Dorfman przestaniesz faszerować dzieci antybiotykami i innymi niezdrowymi środkami. Niech Twoje dziecko je na zdrowie!* *Źródło:

Informacje dodatkowe o Dlaczego Twoje dziecko choruje?:

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7377-543-5

Kup książkę Dlaczego Twoje dziecko choruje?

Dlaczego Twoje dziecko choruje? - opinie o książce

Bardzo przydatna książka. Nie daje recepty i jednoznacznych odpowiedzi. Pokazuje natomiast, jak po szczegółowych obserwacjach i badaniu poszlak (tak, jak detektyw) można znaleźć rozwiązanie w tym konkretnym przypadku, jak sprawdzić słuszność swoich wniosków i jak przedstawiać je lekarzowi. Zaskakujące, że nietrawienie laktozy może okazać się odwracalnym skutkiem nietrawienia glutenu, a mikry wzrost dziecka, pomimo dobrych wyników badań, może wynikać z niedoboru cynku. MOŻE, nie musi, bo każdy przypadek jest inny. Zdrowe podejście i dużo informacji pobocznych na temat suplementowania i odżywiania. Polecam!