Długa zima. Domek na prerii Tom 06

Laura Ingalls i jej rodzina przeprowadzają się na zimę do miasteczka. Okazuje się, że dobrze zrobili, gdyż jest ona w tym roku wyjątkowo sroga.

"Długa zima", to szósta książka z cyklu "Domek na prerii". Autorka serii - Laura Ingalls Wilder - kontynuuje w niej swą opowieść o czasach własnego dzieciństwa i wczesnej młodości. W przystępny i zajmujący sposób opowiada o tych odległych i fascynujących czasach.

Książka ta, choć przeznaczona głównie dla młodego odbiorcy, znajduje wielbicieli i wśród dorosłych czytelników na całym świecie.

Informacje dodatkowe o Długa zima. Domek na prerii Tom 06:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 1994 (data przybliżona)
ISBN: 83-900756-4-4

Kup książkę Długa zima. Domek na prerii Tom 06

Długa zima. Domek na prerii Tom 06 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2015-04-07, Ocena: 4, Przeczytałam, WYZWANIE 2015-52 książki,
Rodzina Ingallsów to obecnie 6 osób, rodzice i cztery córki. Najmłodsza 3-letnia Grace jeszcze nie bardzo rozumie ciężką sytuację rodziny. Śnieżyca trwa całe siedem miesięcy i w oczy mieszkońcom zagląda głód. Niwidoma Mary uczy sie na pamięć. Laura czyta na głos szkolne zadania, a Mary rozwiązuje je w pamięci. Potem Laura czyta kolejne lekcje z podręczników do geografii i historii tak długo, aż ona i Mary potrafią odpowiedzieć na każde pytanie. Gdy kiedyś rodzicom uda się uzbierać pieniądze na szkołę dla niewidomych, Mary będzie przygotowana.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2014-11-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 (253) książki w 2014, Dla dzieci, Mam,
"Długa zima" podoba mi się najbardziej spośród wszystkich przeczytanych dotąd książek z serii. Rodzina Ingellsow boryka się z naprawdę ciężką i mroźną zimą, podczas której nie dochodzą do miasteczka pociągi. Konczą się zapasy jedzenia i jedno co może pomóc, to kupno od kogoś większej ilości pszenicy. Książka ukazuje trudności z jakimi spotykali się ludzie żyjący w mniej zatrudnionych obszarach Ameryki. Ich codzienne troski i smutki.
Nad brzegami Srebrnego Jeziora
Ingalls Wilder Laura0
Okładka ksiązki -  Nad brzegami Srebrnego Jeziora

Charles dostaje atrakcyjną ofertę pracy na kolei. Musi się jednak przenieść na Terytorium Dakoty. Rodzina opuszcza więc Walnut Grove i wyrusza w kolejną podróż....

Nad Śliwkowym Strumieniem
Ingalls Wilder Laura0
Okładka ksiązki - Nad Śliwkowym Strumieniem

Kolejna część autobiograficznej serii autorstwa Laury Ingalls Wilder. Ingallsowie, którzy w poprzednim tomie musieli opuścić dom w Kansas, w tym...