Opis ksiązki
Kup Teraz

Dobra świnka, dobra. Niezwykłe życie Christophera Hogwooda

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2015-04-22
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-64700-17-0
Liczba stron: 245
Dodał/a książkę:czytam
Kiedy Sy Montgomery przygarnęła cherlawego prosiaka, nie miała pojęcia, że ta istota – początkowo nie większa od kota – podaruje jej to, czego szukała przez całe życie: kotwicę (ostatecznie ważącą 350 kilogramów), rodzinę, dom i więzi społeczne. Sąsiedzi zaczną przyprowadzać Chrisa z jego ucieczek, córki sąsiadki będą urządzać mu ciepłe kąpiele, a powiększające się grono znajomych zacznie zwozić przepyszne resztki ze swoich stołów. Jego inteligencja i sława rosła wraz z jego wagą – trafił w końcu do radia i telewizji. Ale wpływ Christophera Hogwooda sięgał o wiele dalej. Sy Montgomery opisuje, czego ona i inni nauczyli się od tej hojnej duszy, która po prostu znalazła się w ciele świni – samoakceptacji, wartości więzi międzyludzkich czy przyjemności płynących z tego, co nas otacza. Książka zdobyła sobie wielu czytelników na świecie i wkrótce stała się bestsellerem. Dobra świnka udowadnia, że z miłością niemal wszystko jest możliwe.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gocha plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
Świnia w roli nauczyciela życia? Wszystko jest możliwe, kiedy przygarnie się prosiaka, wyrastającego na niezwykle spokojne zwierzę, uczące wszystkich dookoła pielęgnowania więzi międzyludzkich oraz samoakceptacji.
Autorka przytacza badania, materiały, a nawet sięga do różnorodnych dzieł sztuki, by pokazać nam, jak inteligentne i wyjątkowe są świnie. Ich siła, spryt i inteligencja demonstrowane są nam na wielu przykładach, także samego Christophera: delikatne obchodzenie się z dziećmi, umiejętność rozpoznawania przyjaciół po głosie, czy zapachu; traktowanie wszystkich dookoła, jako potencjalnych miłośników swojego gatunku, wspaniała pamięć oraz bezwarunkowa miłość do swoich właścicieli.
,,Ta ogromna , kochana świnia, która uszczęśliwiła tylu ludzi, była dowodem na to, że niezależnie od tego, co się dostanie od losu czy natury, kiedy się kocha, wszystko jest możliwe".
Ekscentryczny pomysł szybko przerodził się w wspaniałą przygodę i doświadczenie, które wzbogaciło nie tylko Sy i jej męża, ale także wszystkich, którzy tak garneli się do Christophera, by choć chwilkę pobyć z bezgranicznie szczęśliwym zwierzakiem.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów