OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Dokąd zmierzasz?

Ocena ( 3 osoby )
5.3
Wydawnictwo: Apostolicum
Data wydania: 2014-03-14
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7031-896-3
Liczba stron: 176
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Dokąd zmierzasz?
OD AUTORKI:

Historia Dokąd zmierzasz mogła rozpocząć się już w czerwcu 1979 roku. Całą noc słyszałam, jak nieprzebrany ludzki potok wędrował ulicą Żwirki i Wigury w stronę warszawskiego lotniska. A potem wybuchła wrzawa, bo nadjeżdżał samochód z Ojcem Świętym. Pamiętam, jak wołałam: „Pobłogosław mnie". A Jan Paweł II hojnie rozdawał błogosławieństwa. Kilkanaście lat później dotarliśmy całą rodziną do Rzymu. Przeżywaliśmy trudy drogi tak jak pradziadek Maciej, który wędrował do Wiecznego Miasta na przełomie wieków. Jan Paweł II pobłogosławił moje obydwie córki.
Nieoczekiwanie dla mnie w 2009 roku poszłam na pielgrzymkę do Częstochowy. Wróciłam do domu z poranionymi stopami, ale lekkim sercem, choć początkowo bałam się podjętego trudu prawie trzysta kilometrów pieszo w atmosferze modlitewnego skupienia wśród nieznanych osób. Tego lata dowiedziałam się, że prababcia Maria ponad dwadzieścia razy pielgrzymowała na Jasną Górę.
Z tych doświadczeń rodziły się przez lata teksty kolejnych rozważań stacji Drogi krzyżowej i tajemnic różańca. Dzięki pomocy przyjaciół zostały wydane w postaci audiobooków. Jan Szyma z Częstochowy niejednokrotnie nakłaniał mnie do książkowej publikacji. Jego starania zrealizowały się, gdy artyści malarze udostępnili mi swoje dzieła do tego albumu.
Z rozmów z Kardynałem Marianem Jaworskim dowiedziałam się, że marzeniem Ojca Świętego było, aby rozważania Męki Pańskiej towarzyszyły ludziom codziennie. Po rozmowie z Księdzem Biskupem Józefem Zawitkowskim zdecydowaliśmy się zadedykować naszą pracę Janowi Pawłowi II.
Album Dokąd zmierzasz jest podziękowaniem Polaków za dar obecności Jana Pawła II. To także wyraz jedności, którą przeżywać będziemy 27 kwietnia 2014 roku. Tego dnia bowiem nasz wielki Rodak, który poprzez modlitwę, uśmiech i cierpienie uczył nas, jak żyć, zostanie ogłoszony przez papieża Franciszka świętym.
Recenzja
katechetka Linia koment
Przeczytane:2014-04-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,

Pochodząca z Jerozolimy tradycja odprawiania Drogi Krzyżowej przetrwała do dnia dzisiejszego. To powszechnie znane nabożeństwo wielkopostne o charakterze ściśle adoracyjnym polega na symbolicznym odtworzeniu drogi Chrystusa na śmierć i złożenia Go do grobu. Publikacja Małgorzaty Kupiszewskiej jest jak najbardziej na czasie, bowiem powtarzający się rokrocznie Wielki Post zakłada medytacyjne rozważanie kolejnych etapów ostatniej wędrówki Chrystusa ulicami Świętego Miasta

Nidaba Linia koment
Przeczytane:2014-04-09, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,

Dokąd zmierzasz. Wpisany w krzyż tytuł, w dodatku pozbawiony oczywistego – jak by się mogło wydawać – znaku zapytania, dość jednoznacznie określa kierunek i cel. Kierunek naszej egzystencji, cel przyświecający twórcom albumu.

 

Podobnie wymowna jest cała okładka. Nie ma tu przepychu, przejaskrawienia, chaosu. Tylko krzyż w złotym kole i tchnąca spokojem biel – jakże symboliczna w kontekście postaci Papieża, któremu publikacja została dedykowana. Ten swoisty spokój, związany z oszczędnością formy, towarzyszy każdej przeglądanej stronie

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
azetka79 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-04, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Na razie powala na kolana... a jestem w 1/3 części książki... piękna od początku do końca:)
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
katechetka Linia koment
Przeczytane:2014-04-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Nidaba Linia koment
Przeczytane:2014-04-09, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów