Dom Hadesa

Tom 4 cyklu Olimpijscy herosi

HAZEL STOI NA ROZDROŻU. Ona i cała załoga Argo II mogą powrócić do domu z posągiem Ateny Partenos i zapobiec wojnie między Obozem Herosów i Obozem Jupiter. Mogą też kontynuować wyprawę do Domu Hadesa, gdzie mają nadzieję otworzyć Wrota Śmierci, uwolnić Percy’ego i Annabeth z Tartaru i udaremnić potworom odradzanie się w świecie śmiertelników. Bez względu, jaką decyzję podejmą, muszą się spieszyć, bo czas ucieka. Gaja, krwiożercza Matka Ziemia, wyznaczyła 1 sierpnia na swój powrót do władzy.

ANNABETH I PERCY SĄ W ROZPACZLIWYM POŁOŻENIU. Jak przejdą przez cały Tartar? Głodni, spragnieni i obolali, wloką się w mroku przez trujące pustkowia, gdzie napotykają wciąż nowe potworności. Nie wiedzą, jak odnaleźć Wrota Śmierci, wiedzą tylko, że po stronie Tartaru strzeże ich legion najpotężniejszych potworów Gai. Sami, we dwoje, nie zdołają ich pokonać.

Mimo tych strasznych, mrożących krew w żyłach okoliczności Hazel, Annabeth, Percy i reszta półbogów z Przepowiedni Siedmiorga są przekonani, że mają tylko jedno wyjście: porwać się na to, co wydaje się niemożliwe. Nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich, których kochają. Nawet jeśli miłość okaże się najbardziej ryzykownym z wyborów.

Informacje dodatkowe o Dom Hadesa:

Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Andrzej Polkowski

Kup książkę Dom Hadesa

Dom Hadesa - opinie o książce

Kolejna książka Riordana, którą pokochałam. Polecam wszystkim!
Avatar użytkownika - paulina0944
paulina0944
Przeczytane:2016-08-10, Ocena: 6, Przeczytałam,
Przepowiednia siedmiorga jest bliska spełnienia. Bohaterowie muszą zmagać się z bardzo ciężkimi wyzwaniami, strasznymi potworami i upartymi bogami. Każdy z herosów jest wystawiony na próbę, której albo podoła albo zginie. Do tego czas nie jest ich sprzymierzeńcem.... Co się w tej części dzieje! Nie ma chwili spokoju, bo ciągle jak nie potwory to rzymianie, jak nie bogowie to walające się ruiny i tak na zmianę. Naprawdę ta siódemka ma przechlapane na całego. Potwory życzą im śmierci, bogini chce rozlać ich krew w Olimpie, a rzymskie i greckie osobowości bogów kłócą się ze sobą, powoduję schizofrenię bogów i większość jest przez to bezużyteczna. Do tego tak jak wspominałam w filmiku chyba Rick Riordan nie lubi tych postaci, bo tak się nad nimi pastwi, że aż mi wszystkich szkoda- nawet wkurzająco- perfekcyjnego Jasona. Zwłaszcza żal mi było i jest Percy'ego i Annabeth, bo to z czym oni muszą się zmierzyć jest straszne! Co ciekawe bardzo zaskoczył mnie Nico i to co on wyznał wmurowało mnie na całego! Akcja pędzi na łeb na szyję nie możemy spokojnie otrząsnąć się z jednego niebezpieczeństwa, bo drugie już się pojawia, a zmienna perspektywa (jeszcze jak wszyscy ją rozdzieleni) nie pozwala mnie uregulować pulsu. Dlatego jeżeli zaczęliście czytać serię Olimpijscy herosi to koniecznie musicie ją kontynuować, bo z każdym kolejnym tomem zbliżamy się do wielkiego końca, który zapowiada się epicko! ?
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
W czwartym już tomie ponownie spotykamy się z grecko-rzymską drużyną herosów. Równolegle śledzimy losy załogi Argo II oraz Annabeth i Percy'ego w Tartarze. Autor jak zwykle popisał się swoją wyobraźnią i nie daje bohaterom książki ani chwili wytchnienia. Nie zabrakło także zabawnych sytuacji i tutaj oczywiście przodował Leo. W końcu ktoś musi rozładować napięcie.W ,,Domu Hadesa'' pojawiło się też coś, na co długo czekałam. Wreszcie można bliżej poznać Nica di Angelo, który jest jedną z moich ulubionych postaci. I po tym tomie lubię go jeszcze bardziej, bez względu na jego wszelkie dziwactwa i odchyły od normy. Tutaj pokłony dla Riordana za stworzenie tak świetnej postaci.
Avatar użytkownika - Annabeth
Annabeth
Przeczytane:2015-07-03, Ocena: 6, Przeczytałam,
kolejne przygody siódemki herosów z wielkiej przepowiedni. niesamowita akcja. godna polecenia.
Avatar użytkownika - KittyAilla
KittyAilla
Przeczytane:2015-04-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w ciągu roku,
Do tej pory ta część chyba podobała mi się najbardziej. Wędrówka Percy'ego i Annabeth, zwłaszcza spotkanie z klątwami.
Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2015-02-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
Kolejna książka trzymająca poziom. Niezwykle ciekawa wizja Tartaru - jeszcze bardziej mi szkoda, że nie zapowiadają się żadne ekranizacje. Zdecydowanym plusem tego wątku są postacie Boba i Damasena. Przy tym tomie jeszcze bardziej polubiłam Nica Di Angelo, który i tak już od samego początku jest moim ulubieńcem :)

Jak zwykle książka zaskakuje rozwojem sytuacji i poczynaniami bohaterów. Percy i Annabeth uwięzieni w Tartarze ocierają się o śmierć, ale jak to oni zawsze sobie poradzą. W tej książce sporo dowiedziałam się o Nico Di Angelo. Kiedy zaczęłam czytać ,,Olimpijskich Herosów", nie wiedziałam że dojdzie to czegoś tak naprawdę dobrego. Naprawdę warto polecać.

Avatar użytkownika - Riell
Przeczytane:2017-06-19, Ocena: 6, Przeczytałam,
Młot Thora
Rick Riordan0
Okładka ksiązki - Młot Thora

Młot Thora znów zaginął. Bóg piorunów ma niepokojący zwyczaj gubienia swojej broni - najpotężniejszego oręża w dziewięciu światach. Tym razem jednak stało...

Krew Olimpu
Rick Riordan0
Okładka ksiązki - Krew Olimpu

Nico ich ostrzegał. Przejście przez Dom Hadesa obudzi najgorsze wspomnienia herosów. Związane z nimi duchy staną się niespokojne. Jeszcze jeden...