Donos na Wojtyłę

Pierwsze kompleksowe, oparte na analizie dokumentów bezpieki, omówienie inwigilacji polskiego Kościoła w epoce PRL-u.
Siły zła - gorliwi funkcjonariusze UB i SB oraz setki tajnych współpracowników, także z kręgów kościelnych - zwarły szeregi w walce z Pasterzem Krakowskiego Kościoła. Donosy, raporty i sprawozdania o powstawaniu parafii w Bieńczycach, stosunkach panujących w Kurii, roli Kardynała Wojtyły w pracach Soboru, jego relacjach z innymi hierarchami Kościoła wypełniają strony tej książki. Dokumenty zgromadzone w teczkach są świadectwem zdrady, dowodem ludzkiej słabości i nikczemności. Ostatecznie jednak rozpędzona ubecka machina, prowadząca starannie zaplanowane działania przeciwko Kościołowi, poniosła klęskę. Postawa Karola Wojtyły, jego odwaga, mądrość i roztropność, wydatnie się do tej porażki przyczyniła. W ten sposób teczki, wbrew ich twórcom, są także symbolem zwycięstwa Dobra.

Informacje dodatkowe o Donos na Wojtyłę :

Donos na Wojtyłę - opinie o książce

Avatar użytkownika - rama83
rama83
Przeczytane:2013-11-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2013, Mam,
Przegląd metod inwigilacji największego z Polaków. Momentami lektura zapierała dech w piersiach. Głęboko przemyślane prowokacje.