Doradca zawodowy w środowisku bezrobotnych

Książka skierowana jest do praktyków i teoretyków zajmujących się profesjonalnie doradztwem zawodowym. Skorzystać z niej mogą osoby, które w przyszłości pragną podjąć trud wykonywania profesji doradcy zawodowego, studenci pedagogiki, pracy spocjalnej, socjologii, psychologii itd. Doradztwo zawodowe, będące formą pomocy w rozwoju zawodowym człowieka, zyskuje coraz bardziej na znaczeniu. W sytuacji ustawicznych zmian dokonujących się na rynku pracy, zagrożenia bezrobociem, trudnościami w planowaniu kariery zawodowej doradca może niewątpliwie pomóc w podejmowaniu bardziej trafnych decyzji zawodowych. Na tle spektrum uwarunkowań funkcjonowania doradców zawodowych przedstawiono ich kompetencje, środowisko pracy oraz podstawowe formy działalności. Ukazano również właściwości samooceny doradców, a także postawy, jakie przejawiają wobec klientów. Wskazano czynniki, które sprzyjają efektywnej pracy, jak również te, które przyczyniają się do występowania trudności w relacjach z osobami bezrobotnymi.

Informacje dodatkowe o Doradca zawodowy w środowisku bezrobotnych:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
Data wydania: b.d
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-227-2655-6

Kup książkę Doradca zawodowy w środowisku bezrobotnych

Doradca zawodowy w środowisku bezrobotnych - opinie o książce