Dowiesz się ostatnia

Życie pisze bardziej zaskakujące historie niż najlepsi autorzy bestsellerów… Eve Callaghan zawsze chciała mieć męża, dom, dzieci. Natomiast jej starsza siostra, Sam, pragnęła zostać znaną dziennikarką. Eve mieszka w Dublinie, od ponad ośmiu lat jest w związku z ukochanym mężczyzną, mają dwójkę dzieci, ale Liam nie pali się do małżeństwa. Sam, ceniona felietonistka poczytnego londyńskiego tygodnika, dzięki dwóm wydanym książkom stała się sławna. Jej chłopak nalega na ślub, lecz nie jest pewna, czy chciałaby już założyć rodzinę. A poza tym nie bardzo widzi siebie w roli gospodyni domowej przy mężu… I bardzo współczuje młodszej siostrze, która jej zdaniem zaharowuje się na śmierć, dbając o dom, dzieci i samolubnego partnera. Któregoś dnia Sam wpada na pewien pomysł: podczas nieobecności Liama na kilka dni zajmie miejsce Eve, wypełniając jej obowiązki, a w tym czasie młodsza siostra pojedzie na zasłużony odpoczynek do Londynu. Dzięki temu obie będą mogły się zastanowić, czego chcą od życia. Żadna z nich nawet sobie nie wyobraża, co wyniknie z tej niewinnej zamiany ról… A na drugiej półkuli, w Sydney, Brooke Reynolds, redaktorka znanego wydawnictwa, promującego literaturę kobiecą, z zapartym tchem śledzi historię obu sióstr… Fantastyczna lektura na lato. „Heat” Dreszczowiec, którego nie odłożysz, póki nie przeczytasz. „Woman” Więcej zwrotów i przełomów, niż na kolejce górskiej. „Mail on Sunday” Tej książki nie sposób odłożyć, doskonała lektura na urlop. Rewelacyjna. „Sunday Independent” Słodko-gorzka opowieść wprawiająca w świetny nastrój. Równie miła, jak ploteczki z koleżanką. „New Woman” Tym razem Hill przeszła samą siebie. The last to know to mądra, zajmująca opowieść, która spodoba się rzeszom stałych wielbicieli i zdobędzie wielu nowych zwolenników. Dowodzi, jak świetną jest autorką jest Hill. „Irish Independent” Melissa Hill mieszka z mężem Kevinem, córką Claire i psem Homerem w Blackrock w hrabstwie Dublin. Jest autorką powieści obyczajowych – zajmują one pierwsze miejsca na listach bestsellerów, przetłumaczono je na 25 języków.

Informacje dodatkowe o Dowiesz się ostatnia:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2017-06-20
ISBN: 978-83-8097-155-4
Tytuł oryginału: The last to know
Tłumaczenie: Agnieszka Barbara Ciepłowska

Kup książkę Dowiesz się ostatnia

Dowiesz się ostatnia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2018-01-25, Ocena: 3, Przeczytałam,

"Nigdy, nawet w najśmielszych marzeniach nie przypuszczała, że tak wspaniały los może spotkać ją, zwykłą dziewczynę z Dublina, która przyjechała do Londynu, by pracować jako dziennikarka."

To moje trzecie spotkanie z twórczością autorki ("Ile kosztują marzenia" i "W poszukiwaniu szczęścia"), równie przyjemne i sympatyczne jak poprzednie. Ciepła, życzliwa, dająca nadzieję i pozytywną dawkę energii rozbudowana przygoda czytelnicza. Dobry pomysł na lekki, przystępny i niewyczerpujący relaks po ciężkim dniu pracy, mile i optymistycznie nastrajający. Czyta się szybko, przyciąga frapujący pomysł na fabułę, obrazy słodkiej i gorzkiej odsłony życia, różnorodne barwy przeznaczenia, które odkrywane i zestawiane ze sobą tworzą ciekawe kolaże ludzkich żyć.

Autorka zadała sobie sporo trudu, aby stworzyć złożoną i zaskakującą fabułę, i choć okazała się ona wielokierunkowa, to jednak jej niecodzienne i osobliwe nuty spowodowały, że trudno uwierzyć w prawdopodobieństwo historii. Lekkie przekombinowanie w scenariuszu zdarzeń, przerysowanie kreacji bohaterów, zwłaszcza czarnych, przyczyniają się do mniej entuzjastycznego odbioru powieści, ale czasem tego właśnie oczekujemy po przygodzie czytelniczej, żeby zabrała nasze myśli w mniej realny świat. Jeżeli nie mamy nic przeciwko przewidywalności i uogólnieniom, to spotkanie z książką powinno wywołać zainteresowanie i sprawić radość, tym bardziej, że styl narracji przyjazny, utrzymany wartki rytm, wiele się dzieje, a co za tym idzie, sporo emocji.

Przyglądamy się życiu trzech par, każdy związek tylko pozornie wygląda na szczęśliwy i radosny, pod powierzchnią pozorów i fasad kryją się złożone problemy i tajemnice. Stopniowo ujawniają się niepokojące fakty, intryga obfituje w trzymające w napięciu incydenty, zaś liczne zwroty akcji nakręcają spiralę niepewności. Sporo dramatycznych nut, zwłaszcza kiedy zamianie podlegają role sióstr, zaś ich obowiązki, kłopoty, troski i wątpliwości ukazują się w innym niż ideał świetle. I jeszcze interesujący pomysł na podążanie szlakiem teraźniejszości w towarzystwie przeszłości. Czytamy zagadkową powieść ukrytą na łamach stron innej powieści, staramy się właściwe przypasowywać elementy układanki rodzinnych więzów, relacji i zależności.

bookendorfina.pl

Avatar użytkownika - MaSt
MaSt
Przeczytane:2019-08-31, Przeczytałam, 26 książek 2019,

Bardzo  ciekawa konstrukcja książki.
Treść daje do myślenia.

Przeczytane:2017-10-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Lista gości
Melissa Hill0
Okładka ksiązki - Lista gości

Gdy zabawny, czuły, przystojny Shane oświadcza się Carze, ta nie posiada się wprost z radości. Nie może się też doczekać, żeby przekazać tę wiadomość reszcie...

W poszukiwaniu szczęścia
Melissa Hill0
Okładka ksiązki - W poszukiwaniu szczęścia

Dawno temu Holly O’Neill otrzymała tajemniczą przesyłkę z bransoletką. Od tej chwili kolejne paczki z bransoletkami pojawiają się akurat wtedy, kiedy...