OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2013-06-17
Kategoria: Socjologia, filozofia
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Droga rzadziej wędrowana od czasu pierwszego wydania przed trzydziestu pięciu laty wciąż zajmuje czołowe miejsca na prestiżowych listach bestsellerów; jest najbardziej poczytną książką o rozwoju duchowym człowieka (sprzedano ponad dwadzieścia milionów egzemplarzy w ponad trzydziestu językach) w historii. Książka zmarłego w 2005 roku amerykańskiego psychiatry i neurologa jest napisana lekko, bez uciekania się do naukowej nowomowy, łatwych recept czy ogólnikowych sformułowań. Stawiając znak równości między rozwojem duchowym a psychicznym człowieka, dr Peck - psychiatra, myśliciel i terapeuta - stwierdza, że psychologia i religia uzupełniają się w procesie dążenia ku pełni człowieczeństwa. Autor przedstawia takie metody radzenia sobie z trudnościami codziennego dnia, dzięki którym można je skutecznie pokonywać, a zarazem osiągać coraz wyższe poziomy świadomości. ,,Wspaniała książka o samopomocy... Kocham ją, jest moim duchowym schronieniem i jestem pewien, że każdy znajdzie w jej lekturze inspirację do duchowego przełomu". Boy George, ,,Sunday Express"
anoola Linia koment
Przeczytane:2017-03-04, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2017,Z biblioteki,
Okładka - Droga rzadziej wędrowana Gra miłości
Huntley Fitzpatrick
Okładka - Droga rzadziej wędrowana Płomienna korona OPR. TW.
Elżbieta Cherezińska
Okładka - Droga rzadziej wędrowana Gehenna, czyli dzieje nieszczęśliwej miłości