Opis ksiązki
Okładka - Druga połowa żyje dalej
Kup Teraz

Druga połowa żyje dalej

Ocena ( 4 osoby )
4.5
Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2010
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788361299806
Liczba stron: 496
Dodał/a książkę:Madaleno
Ruth Bussey wie, co to znaczy krzywdzić i być skrzywdzoną. Dawno temu zrobiła coś, czego żałuje i za co spotkała ją brutalna kara. Teraz odbudowuje swoje życie i nawet znalazła miłość, na którą w swoim mniemaniu nie zasługuje: Aidana Seeda. Aidan również zmaga się z przeszłością i pewnego dnia postanawia otworzyć się przed Ruth. Mówi jej, że przed laty zabił kobietę, Mary Trelease. Ruth jest zdezorientowana. Jest pewna, że słyszała już to nazwisko, a gdy w końcu przypomina sobie, w jakich okolicznościach je poznała, jej zagubienie i lęk stają się jeszcze silniejsze. Bo Mary Trelease, którą zna Ruth, wcale nie umarła... "Ten porywający kryminał powinien na dobre umieścić Sophie Hannah w gronie mistrzów gatunku. Inteligencja, klasa i cudownie gotycka wyobraźnia". The Times "Pięknie napisane i z chirurgiczną precyzją nastawione na wywołanie niepokoju". The Guardian "Sophie Hannah stała się mistrzynią suspensu. Nowa powieść jest jeszcze lepsza od poprzednich. Czytanie każdego rozdziału jest czystą przyjemnością. Jej geniusz tkwi w umiejętności tworzenia najprawdziwszych postaci - to absolutnie niesamowite. Hannah należy w tej chwili do czołówki autorów kryminałów". Simon Mayo Book Programme, BBC Radio 5 Live "Powieść jest długa, ale nawet przez chwilę nie nudzi. Nawiązując do najlepszej tradycji gatunku, Hannah nie daje czytelnikowi najmniejszych nadziei na samodzielne rozwikłanie zagadki aż do momentu, gdy na miejsce trafia w końcu ostatni fragment układanki". Daily Express
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
nikolsosna plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
w pierwszym odruchu chciałam dać 6 ( ale nie chce łamać swoich zasad ) dlatego mocne 5 + !!! bo książka jest mocna, szarpie czytelnikiem jak szrapnel !!!
MrsVision plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Zdecydowanie jedna z moich ulubionych książek. Przeczytana na razie dwa razy, lecz zapewne na tym się nie skończy. Doskonale uknuta historia Ruth Bussey - zahukanej, nieszczęśliwej kobiety z bogatą przeszłością; Aidana Seeda - utalentowanego ramiarza o specyficznym usposobieniu oraz Mary Trelease - histerycznej, wyniszczonej malarki, która nie sprzedaje swych dzieł. Ich losy przeplatają się w tak niesamowity sposób, że nie sposób się oderwać. Do tego wątek Charlie Zailer i Simona Waterhouse, którzy już po zaręczynach próbują prowadzić w miarę normalne życie. Sophie Hannah ukazała się w tej powieści jako absolutna mistrzyni intrygi, aż brakuje mi słów, by wyrazić zachwyt - perfekcyjnie dopracowana historia, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, bolesnych retrospekcji, z zupełnie niespodziewanym rozwiązaniem.

Przywilej czytania powieści po raz drugi, pozwolił mi ujrzeć, jak bardzo ona na mnie wpłynęła, aż sama nie jestem w stanie uwierzyć jak ogromny wpływ miała na mnie postać Ruth Bussey. Z całą pewnością jest to dzieło, do którego będę wracać znów, znów i znów. Cudowna.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
leonia Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Domi__T Linia koment
Przeczytane:2015-06-03, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
bijtje Linia koment
Przeczytane:2013-07-18, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Muminka789 Linia koment
Przeczytane:2014-03-17, Na półkach: Przeczytałem,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów