Duchy wokół nas. Żyj świadomie. Po drugiej stronie jest życie

Ta książka podniesie Cię na duchu! Pozwala pokonać lęk!

Michael Brown na kartach kolejnej publikacji DUCHY WOKÓŁ NAS skłania Czytelników do refleksji na temat budzący jednocześnie strach i… ciekawość.

Autor książki prowokuje pytaniami: Czy pamiętamy o takich chwilach w naszym życiu, w których dał o sobie znać otaczający nas niewidzialny świat? Czy nie zdarzyły się momenty, gdy otarliśmy się o coś, co pozostawało niewidoczne dla oka, a czuliśmy tego obecność? Może to były anioły? A może złe duchy? Albo dusze zmarłych?

Owa niedostrzegalna rzeczywistość jest niewiarygodnie bogata i wymyka się naszym ziemskim kategoriom myślenia. Jednak fakt ten nie umniejsza realności tego wymiaru – wręcz przeciwnie, cechuje go jeszcze większa autentyczność, gdyż zanurzony jest w wieczności.

Autor nie kwestionuje faktu, iż duchy towarzyszą nam w życiu, a ich wpływ na każdego z nas i nasze otoczenie sięga daleko poza granice wytyczone przez powszechnie przyjęte opinie.

Na tę publikację złożył się materiał zaczerpnięty z wielu książek, prywatnych rozmów, wywiadów, osobistych przeżyć, źródeł internetowych oraz korespondencji elektronicznej.

Proponowana książka jest owocem jego wieloletniej pracy, polegającej na zbieraniu materiałów o niewytłumaczalnych zjawiskach i spotkaniach z istotami duchowymi.

Wielokrotnie przytacza historie konkretnych osób, których spotkania z duchami zmarłych przypominają prawdę wiary o świętych obcowaniu, o potrzebie modlitwy za zmarłych.

W książce Browna przewija się temat miłości, pokory i radości, życia wiecznego. Stanowi przestrogę przestrzega przed nadmiernym przywiązaniem do czegokolwiek i kieruje nasz wzrok ku niebu i wiecznej miłości Boga.

Informacje dodatkowe o Duchy wokół nas. Żyj świadomie. Po drugiej stronie jest życie:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2013-11-15
Kategoria: Duchowość, religia

Kup książkę Duchy wokół nas. Żyj świadomie. Po drugiej stronie jest życie

Duchy wokół nas. Żyj świadomie. Po drugiej stronie jest życie - opinie o książce

Avatar użytkownika - ivka86
ivka86
Przeczytane:2014-01-07, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2014,

Nie raz, będąc sami w domu, możemy odczuwać czyjąś obecność. Zwykły śmiertelnik może wtedy poczuć się bardzo nieswojo. Ale to jeszcze nic - gorzej, jak nagle radio włącza się samo, zamknięte drzwi zaczynają trzaskać itp. Wtedy już wiemy, że mamy do czynienia z duchami. I właśnie o tych bytach jest książka Michaela H. Browna "Duchy wokół nas".

Autor w swojej publikacji przedstawia nam relacje ludzi, którzy mieli do czynienia z duchami - tymi dobrymi, jak i tymi złymi. Często one mają ogromny wpływ na nasze życie. Dobrze jest, jeśli trafimy na dobrego ducha - wtedy nie musimy się tego spotkania bać. Gorzej, jeśli będzie to zły duch. Może on być zagrożeniem dla nas, ale także dla naszych najbliższych.

W książce "Duchy wokół nas" autor często powtarza, że musimy wierzyć i oddać się modlitwie. Tylko w ten sposób możemy uchronić się od złego działania duchów. Na potwierdzenie tych słów, pisarz przytacza mnóstwo przykładów ludzi, którzy zetknęli się z innym bytem. Zakończenia tych historii były różne, niektóre naprawdę mogą szokować.

"Duchy wokół nas" same w sobie jest dosyć interesującą lekturą. No ale. Bo ale niestety jest. Jak dla mnie zbyt dużo tutaj komentarzy autora, powtarzania w kółko tego samego, do znudzenia. Gdyby tak skrócić tę pozycję do samych relacji osób, które spotkały w swoim życiu duchy, byłaby to o wiele ciekawsza pozycja. Chwilami naprawdę się nudziłam, czytając wywody Browna. Jego komentarze zajmują jakieś 3/4 książki. To dla mnie stanowczo za dużo.

Sama tematyka książki jest naprawdę bardzo ciekawa. I to właśnie ona mnie skłoniła do sięgnięcia po nią. Jednak spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Bo wydaje mi się, że brakuje takich pozycji na rynku, które relacjonowałyby, bez zbędnych komentarzy, spotkania z duchami. Wydaje mi się, że to jest naprawdę interesujące zagadnienie dla każdego człowieka. No ale nie otrzymałam tego, czego chciałam. Trudno. Może następna, tego typu pozycja będzie lepszym wyborem. Niemniej myślę, że mimo wszystko warto zaznajomić się z tą książką.

Tematyka duchów wywołuje sporo emocji. Nie ma chyba osoby, która by czasem nie rozmyślała czy istnieje życie pozagrobowe lub gdzie przebywa bliska osoba po śmierci. W książce autor opisuje interwencje duchów w życie ludzi oraz tłumaczy jak można interpretować codzienne, najzwyklejsze przejawy ludzkiej życzliwości jako pomoc od Anioła Stróża. Publikacja zawiera także opowieści osób, które doświadczyły obecności swoich bliskich zmarłych oraz innych tajemniczych znaków z tamtego świata. Widać, że autor z ogromnym zaangażowaniem przygotował się do tematu, czytałam książkę z ogromnym zainteresowaniem. Książka zawiera wiele odniesień do Biblii. Szczególne zainteresowanie wzbudziły we mnie rozdziały, kiedy Michael Brown opisywał miejsca nawiedzane przez duchy, interwencje Aniołów Stróżów oraz niesamowite opisy przypadków spotkań z tzw. autostopowiczami widmo. Sięgnęłam po książkę, bo wierzę w interwencje duchów i taka tematyka bardzo mnie zainteresowała. Nie jest to łatwa książka i na pewno nie dla każdego. Osoby sceptycznie nastawione mogą być niezadowolone, dlatego polecam jedynie osobom zainteresowanym tematem i wierzącym. Ja z ogromną przyjemnością sięgnę po inne książki tego autora.
Po drugiej stronie
Michael H. Brown0
Okładka ksiązki - Po drugiej stronie

PO DRUGIEJ STRONIE jest publikacją wyjątkową. Jest tyle powodów dla których warto przeczytać tę książkę! Jednym z nich jest to, iż stanowi...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;