Duśka

Opowieść o Darii Trafankowskiej. Mimo postępującej choroby i intensywnej kuracji aktorka znalazła siłę i czas, by przeczytać i zaakceptować tekst przygotowanej do druku książki, ciesząc się na myśl o jej wydaniu.

Informacje dodatkowe o Duśka:

Wydawnictwo: Kowalska/Stiasny
Data wydania: b.d
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-918151-2-9

Kup książkę Duśka

Duśka - opinie o książce

Najlepszym streszczeniem a jednocześnie myślą przewodnią tej książki jest cytat z wiersza ks. Jana Twardowskiego zamieszczony na początku tej książki: ,,tak złota, że niepozorna tak niebieska, że szara tak słowna, że cicha tak pierwsza, że ostatnia w kolejce tak cudowna, że zwyczajna (...)" Stanowi ona swoisty patchwork wspomnień ludzi, którzy znali osobiście Darię Trafankowską - nie pretendującą do roli gwiazdy, nietuzinkową aktorkę, dobrą, mądrą kobietę, otwartą na potrzeby innych, swoje potrzeby stawiającą na ostatnim miejscu.
Avatar użytkownika - halina-k
halina-k
Przeczytane:2004-11-28, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki na długie wieczory, Mam,
Wzruszające, a jednocześnie pogodne wspomnienia o Darii Trafankowskiej, jej życiu rolach, wzbogacone zdjęciami.
Avatar użytkownika - wiesiek-k
wiesiek-k
Przeczytane:2004-12-15, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Zbiór wspomnień o zmarłej aktorce Darii Trafankowskiej, opatrzony zdjęciami z różnych okresów jej kariery.
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789