Dusza ognia

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2000-01-01
ISBN: 9788371208867
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Piąty tom bestsellerowej serii fantasy "Miecz Prawdy". Richard i Kahlan wzięli ślub w wiosce Błotnych Ludzi. Ich szczęście trwa jednak przerażająco krótko. Nazajutrz po osadzie zaczyna krążyć potwór, który wcielił się w zwykłą kurę. Tego samego dnia ginie jeden z łowców. Zedd i Ksieni Annalina tracą magiczną moc. W świecie zaczynają grasować Reechani, Sentrosi i Vasi, przywołane przez Kahlan na ratunek Richardowi demony ? złodzieje daru. Pozbawiony magii Nowy Świat jest bezbronny w obliczu nadciągających wojsk imperatora Jaganga. Czy można powstrzymać zanikanie magii? Wszystkie tropy prowadzą do Anderithu, starożytnej krainy, w której ostały się jeszcze księgi czarodzieja Josepha Andera, pogromcy demonów. Kto dotrze do nich pierwszy?
helena610 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-27, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki (2015),
Nie powiem żeby to była najlepsza część serii... Waham się mocno w ocenie, bo chociaż doczytałam do końca z zaciekawieniem i w szybkim tempie-tak jak szybkie tempo akcji, to mam ogromny niedosyt.
Początek mega się dłużył i nudził-pomysł z ganianiem kury-demona nie przemówił do mnie w ogóle. Historia Anderithu została jak dla mnie przesadnie rozwleczona, a i sam koniec czyli "walka" Richarda z demonami pozostawia wiele do życzenia...
Missmi plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-15, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52/2014,
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/35998/dusza-ognia - standardowo, mini opinia tutaj ;p
KlaudiaMB plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2013 roku,Mam,
Kahlan, aby uratować Richarda musiała wymówić imiona trzech demonów, które pochłaniają magię. Po ślubie Richarda i Kahlan w wiosce Błotnych Ludzi zaczyna się coś dziać, w zwykłą kurę wcielił się jeden z demonów. Jeden z łowców ginie w dziwnych okolicznościach. Wszystko wskazuje na to, że ktoś juz kiedyś pokonał demony. Był to Joseph Andera ze starożytnej krainy Anderith. Richard musi się tam udać, aby móc powstrzymać demony. Czy mu się to uda? Łatwo można się tego dowiedzieć:) Sięgnij po książkę!
Max Linia koment
Przeczytane:2011-01-01, Na półkach: Przeczytałem,