Toksykologia emocjonalna Czy ktoś próbuje mówić Ci, jak masz żyć? Czy któraś z bliskich Ci osób "wie lepiej", co dla Ciebie dobre? Czy masz obok siebie kogoś, kto mówi Ci, co robić i jak myśleć?

Bezkrwawe obalanie tyranii

Z pewnością znasz takich ludzi ? silna osobowość, ugruntowane poglądy na świat. Wydaje im się, że pozjadali wszystkie rozumy. Zapominają, że kto się wymądrza, ten się wygłupia. Mają doskonałą receptę na życie, w tym również na... Twoje życie. Mówią Ci, kim jesteś i co myślisz. Potrafią dokładnie wytknąć Ci Twoje błędy i wskazać jedyną słuszną drogę, którą należy podążać. A jeśli nie chcesz stosować się do ich poleceń, obrażają się lub wpadają w furię.

Trudno żyć z takimi ludźmi. Jeszcze gorzej, gdy odkryje się, że my sami przejawiamy tego typu destruktywne tendencje. Kluczem do rozwiązania problemu jest zrozumienie. Dowiedz się zatem, dlaczego niektórzy ludzie odczuwają silną potrzebę, by rządzić życiem swoich bliskich. Zrozum, co nimi kieruje, i naucz się przełamywać ich toksyczne nawyki. Ta książka oferuje Ci niezbędną w tej walce siłę, mądrość i wsparcie w najtrudniejszych momentach.

Radzenie sobie z pogróżkami i przejawami agresji werbalnej oraz fizycznej. Rozpracowanie osobowości kontrolera i kierujących nim pobudek. Metody pokonywania chorobliwego nawyku manipulowania innymi. Odbudowywanie więzi zniszczonych próbami kontrolowania innych.

Informacje dodatkowe o Dyktatorzy emocjonalni. Jak radzić sobie z ludźmi, którzy chcą kontrolować nasze życie:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2010-01-20
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788324620685

Kup książkę Dyktatorzy emocjonalni. Jak radzić sobie z ludźmi, którzy chcą kontrolować nasze życie

Dyktatorzy emocjonalni. Jak radzić sobie z ludźmi, którzy chcą kontrolować nasze życie - opinie o książce

Toksyczne słowa. Słowna agresja w związkach
Patricia Evans0
Okładka ksiązki - Toksyczne słowa. Słowna agresja w związkach

Książka, dzięki której świat usłyszał o słownej agresji. Trzecie rozszerzone wydanie bestsellerowego poradnika Patricii Evans odpowiada między...