Dynamo. Niemożliwe nie istnieje

Poznaj DYNAMO, najbardziej intrygującego magika XXI wieku!

Słynny iluzjonista zdradza, jakim cudem niemożliwe staje się możliwe.

SPACER SUCHĄ STOPĄ PO TAMIZIE

PRZENIKANIE PRZEZ SZYBY

ŚNIEG ZMIENIAJĄCY SIĘ W DIAMENTY...

...to tylko nieliczne ze sztuczek, jakie ma w zanadrzu bohater tej książki. Ten niepozorny chłopak swoimi niewiarygodnymi iluzjami zadziwił, przeraził i zelektryzował tysiące ludzi na całym świecie.

Niezwykła opowieść DYNAMO ujawnia kulisy życia, do którego wstęp mają tylko wybrani. To również opowieść o wrażliwości, miłości i trudnej drodze do spełnienia marzeń.

Ci, którzy wierzą, nie potrzebują wytłumaczenia, tych zaś, którzy nie wierzą, nic nie przekona.

TO NIE JEST ILUZJA. TO PRAWDZIWA HISTORIA ZADZIWIAJĄCEGO DYNAMO.

Magia istnieje. Całkiem serio zajmują się nią psychologowie i neurobiolodzy, którzy badając sztuczki iluzjonistów, odkrywają prawa rządzące ludzkim umysłem. Całkiem serio zajmuje się nią także Steven Frayne, znany jako DYNAMO, który dzięki magii zapanował nad chorobą, pokonał własną słabość i zjednał sobie przyjaciół.

Katarzyna Sroczyńska, ,,Focus"

Dynamo. Niemożliwe nie istnieje - opinie o książce

Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2014-11-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku,
Czy magia rzeczywiście istnieje? Czy można ją znaleźć w naszym codziennym życiu? Do niedawna sceptycznie podchodziłam do całej ezoteryki, ale po lekturze ''Dynamo. Niemożliwe nie istnieje'' Steven Frayne otworzyłam się na nowe możliwości. Dynamo, właściwie Steven Frayne (ur. 17 grudnia 1982 w Bradford) to słynny brytyjski iluzjonista. W Polsce znany jest głównie z programów ''Więcej niż magia'' i ''The best of'' emitowanych na Discovery Channel. Dorastał na cieszącym się złą sławą osiedlu Delph Hill w mieście Bradford w Anglii Północnej. Wychowywany był jedynie przez matkę, gdyż ojciec odsiadywał długie wyroki w więzieniu. W międzyczasie zdiagnozowano u niego chorobę Leśniowskiego-Crohna, która należy do grupy schorzeń określanej nieswoistymi zapaleniami jelit. Z powodu swoich dolegliwości fizycznych odstawał nieco od innych dzieci, przez co był dla nich łatwą ofiarą. Miłość do sztuki magicznej zaczepił w nim ukochany pradziadek. W wieku 19 lat postanowił, że zajmie się tym profesjonalnie. W swoich pokazach łączy iluzję z kulturą hip-hopową, co wyróżnia go spośród innych iluzjonistów. Podczas jednego z jego występów ktoś krzyknął: ''To dynamo!'' i takie przezwisko już do niego przylgnęło. 4 grudnia 2013 roku otrzymał tytuł Jestem pod wielkim wrażeniem tej książki, a w zasadzie jej autora. Nie przepadam za czytaniem biografii i rzadko po nie sięgam, ale dla tej pozycji zrobiłam wyjątek, choć sama nie wiem dlaczego. To był zwyczajny impuls, który okazał się celnym strzałem w dziesiątkę. Publikacja Frayne'a jest jednym słowem- FASCYNUJĄCA! Autor ujawnia kulisy swojego życia, począwszy od niełatwych czasów dzieciństwa, gdzie na każdym kroku był poniżany i wyśmiewany (wsadzali do kosza na śmieci bądź podstępem zapraszali nad zalew po to, by wepchnąć go do wody), aż do czasów wczesnej młodości, kiedy zaczyna odnosić pierwsze znaczące sukcesy w świeci iluzji. Ten niepozorny chłopak zadziwił, przeraził i zelektryzował mnie swoimi magicznymi sztuczkami. Wprost nie mogę uwierzyć, że np. chodził po wodzie, zszedł po ścianie dwudziestopięciometrowego budynku, przenikał przez ściany, rozpływał się w powietrzu lub zamieniał śnieg w diamenty. Jednak istnieją namacalne dowody (zdjęcia, filmiki) jego niebywałych dokonań. Myślę, że też będziecie zbierać szczękę z podłogi, jak zobaczycie te wszystkie cuda niewidy, a to tylko nieliczne ze sztuczek, jakie główny bohater ma w zanadrzu. Szczególnie przejście po Tamizie zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Ciągle jestem w szoku. Niektórzy uważają, że magicy/iluzjoniści to są zwykli kłamcy, którzy oszukują ludzi. Dynamo ma zgoła odmienne zdanie na ten temat. ''Dla mnie sztuka iluzji nie polega na 'oszukiwaniu' ludzi-raczej na wprawianiu ich w podziw, ekscytację, niedowierzanie. Celem magii jest wytworzenie atmosfery zdumienia, w której przychodzi taki moment, że wszystko wydaje się możliwe''. Czarowanie opinii publicznej nie musi działać w celu osiągnięcia korzyści materialnych. Poprzez serię niesamowitych i spektakularnych magicznych trików, Frayne pragnie uświadomić, że dzięki determinacji i ciężkiej pracy da się odmienić swój los. Pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Można wszystko osiągnąć, o czym się tylko marzy. Steven oczarował mnie swoją osobowością i rozkochał w sobie bezkarnie. Podziwiam jego umiejętności, wyczyny, mistrzowską determinację i ambicję w dążeniu do celu oraz cenię jego skromność, wrażliwość i inteligencję. Mam nadzieję, że i Was zachwyci ten niezwykle intrygujący magik XXI wieku. Zapraszam do lektury- satysfakcja gwarantowana!