E-migranci. Pół roku bez internetu, telefonu i telewizji

Zrób sobie jeden dzień offline, „technologiczny detoks”, prawdziwy survival i sprawdź czy potrafisz żyć bez komórki i internetu!

Książka napisana przez dziennikarkę, która wraz z trójką swoich dzieci na pół roku całkowicie odcięła się od nowoczesnych technologii – internetu, smartfonów, telewizji i konsoli, a przez pierwszy tydzień nawet od elektryczności. Opisała przebieg i skutki tego pasjonującego eksperymentu, który w zaskakujący i błyskotliwy sposób ukazuje, jak nowe technologie wpływają na nasze życie. To nie jest książka skierowana przeciwko nim i wygodzie, jaką zapewniają, to jest książka o tym, jak mieć nad tym wszystkim kontrolę i nie stracić najważniejszych w życiu bezpośrednich relacji z innymi ludźmi.

Informacje dodatkowe o E-migranci. Pół roku bez internetu, telefonu i telewizji:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2014-02-27
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-240-2028-7

Kup książkę E-migranci. Pół roku bez internetu, telefonu i telewizji

E-migranci. Pół roku bez internetu, telefonu i telewizji - opinie o książce

Avatar użytkownika - Plewka
Plewka
Przeczytane:2014-02-26, Ocena: 6, Przeczytałem,
Wiem jedno, sama chętnie wybrałabym się do Australii, by tam rozkoszować się światem bez Internetu ;) Mówię tak, bo głęboko wierzę, że dałabym radę żyć tak jak autorka książki, korzystając z nowinek technologicznych jedynie poza domem (choć pomysł ze świecami nieco mnie podłamał ;)). Jestem idealistką. Tak jak Susan Maushart obwiniam się często za to, że nie mogę obejść się bez zaglądania do fb, kiedy tylko rozkojarzę się wykonywanym zadaniem. Dlatego jej książkę „E-migraci” uważam za niezwykle interesującą i inspirującą. Cieszę się, że ktoś zapisał doświadczenia, jakie wiążą się z półrocznym byciem offline. Rzecz jest ponadto rewelacyjnie napisana i przetłumaczona. Dużo w niej żartu, ironii i slangu i w dodatku jest w niej tyle mądrych przemyśleń. Czytajcie!