Emigracja uczuć

Agatę, Ewę, Różę i Mirkę połączyła nie tylko przyjaźń, ale i wspólne doświadczenie. Nie są wdowami ani rozwódkami, choć żyją właściwie bez mężów. Ich partnerzy wyjechali za granicę, w poszukiwaniu lepszych perspektyw - i większych pieniędzy. Czy miłość naprawdę nie zna granic?

Ewka wiąże z powrotem Sebastiana nadzieję na normalne życie. Jednak szybko przekonuje się, że długi czas rozłąki zmienił ich oboje i powrót do tego, co było, jest niemożliwy. Gdy Tomasz wylatuje do Anglii, Agata zakochuje się, zupełnie tracąc głowę dla kogoś, kto prawdopodobnie nie jest tego wart. Głęboka namiętność przysłania jej zdrowy rozsądek. Róża, mimo głębokiego uczucia, które łączy ją z Leszkiem, samotnie musi zmierzyć się z niełatwą drogą ku macierzyństwu. Wychowująca ukochanego synka Mirka zawsze ukrywała przed Maciejem fakt, że prowadzi podwójne życie...

Czy czterem parom starczy sił, by walczyć o trwałość ich małżeństw? Czy uda się zrealizować wspólne plany, pokonać przeciwności i odnaleźć szczęście? Czy po rozłące emigranci i ich żony będą jeszcze potrafili żyć ze sobą?

Informacje dodatkowe o Emigracja uczuć:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2012-03-06
ISBN: 978-83-7674-151-2

Kup książkę Emigracja uczuć

Emigracja uczuć - opinie o książce

Czytając tę książkę pt. '' Emigracja uczuć'' autorstwa debiutującej pisarki Pani Agnieszki Bednarskiej wydaną z udziałem Wydawnictwa Replika można zaobserwować oraz przyjrzeć się z bliska, jak wygląda dotychczasowe codzienne życie czterem przyjaciółek: Agaty, Ewy, Róży i Mirki.

Każda z występujących w powieści bohaterek ma swoje sekrety, plany, które chcą zrealizować, aby poczuć się spełnionymi.

Książka ta ma w sobie coś takiego magicznego, że gdy odkrywa się przyjaciółek, to ma się wrażenie, że są one bardzo podobne problemy, co my.

Radzenie sobie w trudnych sytuacjach nie należy do łatwych, gdyż wymaga dodatkowego sprawdzenia siebie w momencie, kiedy życie nie przedstawia się barwnie, ale czyni nasze bohaterki zagubionymi. Pragną być kochane, a jednocześnie szczęśliwe.

Pani Agnieszka Bednarska udowodniła, że nie ma rzeczy dla niej niemożliwej do realizacji, jeśli chodzi o obserwacje współczesnego spojrzenia realnie na rzeczywistość i jak ona się prezentuje w świetle, kiedy trzeba pokonać wiele dróg, by wystawić nawet, swoje uczucia na próbę czasu poświęcając nawet życie osobiste.

Dialogi skonstruowane były pomysłowo i dobrane do występujących w tej powieści bohaterów.

Książkę tę czytało mi się dobrze, gdyż miałam od samego początku do niej pozytywne nastawienie.

Emigracja jest ogólnie trudnym zagadaniem do podjęcia. Uważam, że autorka wywiązała się, ze swojego zadania wzorowo podejmując go.

Czytelnicy sięgający po tę książkę odnajdą cząstkę siebie, a przy tym mogą łatwo dokonać oceny czy przeczytanie tej książki pomogło mu w sprawie, kiedy musi podjąć ważne decyzje dotyczące wyjazdu.

Polecam przeczytać tę książkę.

Zanim się obudzę
Agnieszka Bednarska0
Okładka ksiązki - Zanim się obudzę

Z rzeki zostaje wyłowiona kobieta - wyziębiona i prawie martwa. W szpitalu zapada w śpiączkę. Ma nikłe szanse na wybudzenie się. Policja nie potrafi...

Płaczący chłopiec
Agnieszka Bednarska0
Okładka ksiązki - Płaczący chłopiec

Czy to możliwe, by na portrecie dziecka ciążyła straszliwa klątwa? A jeśli nie, to dlaczego wszystkie domy, w których pojawił się obraz...