Ethel i Ernest. Historia prawdziwa

Prosta i prawdziwa historia życia tytułowej pary. Ethel i Ernest prowadzą nas przez 50 lat historii Wielkiej Brytanii widzianej zza przydomowego ogródka, herbaty o piątej i wyrazistego podziału klasowego. Wielki Kryzys lat 30., II wojna światowa, narodziny telewizji i inne wydarzenia w prywatnej perspektywie.

Komiks Raymonda Briggsa, syna Ethel i Ernesta to urokliwe arcydzieło pełne rodzinnego ciepła, ale i specyficznej, angielskiej uszczypliwości. Niezwykłe, kolorowe ilustracje pokazują londyńską ,,klasę pracującą" z wręcz antropologiczną dokładnością.

Książka nagrodzona British Book Awards w kategorii Best Illustrated Book Of The Year". Trwają prace nad ekranizacją komiksu.

Raymond Briggs jest jednym z najbardziej znanych brytyjskich autorów kreskówek oraz książek dla dzieci. Jego ,,The Snowman" (1978) do dziś co święta jest księgarnianym hitem, a powstały na jego podstawie film animowany był nominowany do Oscara w kategorii ,,najlepszy animowany film krótkometrażowy" w 1983 roku (wygrało ,,Tango" Rybczyńskiego).

Informacje dodatkowe o Ethel i Ernest. Historia prawdziwa:

Ethel i Ernest. Historia prawdziwa - opinie o książce

Avatar użytkownika - mama_kazala
mama_kazala
Przeczytane:2015-02-20, Ocena: 6, Przeczytałem,
Boski, barwny, z pazurem komiks o zzwyczajnym zyciu, zwyczajnych ludzi .
Avatar użytkownika - McAgnes
McAgnes