Eucharystia - święto wspólnoty. Wporowadzenie do Mszy Świętej

Książka dla:\r\n• każdego, kto chciałby pogłębić rozumienie obrzędów Mszy Świętej,\r\n• przygotowujących katechezę wprowadzającą w przeżywanie Eucharystii. \r\n\r\nNietrudno popaść w rutynę w przeżywaniu Mszy Świętej. Tym bardziej że liturgia Eucharystii wydaje się wielu ludziom przypadkowym zestawem bardziej lub mniej pobożnych czynności.\r\n\r\nKs. Berger otwiera drogę do rozumienia Eucharystii jako święta wspólnoty zgromadzonej wokół zmartwychwstałego Pana. Odsłania to, co w niej najistotniejsze, i pomaga w odnalezieniu tego, czym ona naprawdę jest. Prowadząc poprzez dzieje kształtowania się liturgii Mszy św., przybliża znaczenie i sposób przeżywania jej obrzędów.\r\n\r\nKsiążka powstała z radości czerpanej z Eucharystii, która towarzyszy mi przez całe życie. Stoi za tym wielu braci i sióstr, którzy wymagali ode mnie Eucharystii sięgającej w ich codzienność. To im właśnie chciałbym dać odpowiedź na przynajmniej niektóre ich pytania. \r\nks. Rupert Berger\r\n\r\n\r\nKs. Rupert Berger (ur. 1926), emerytowany profesor liturgiki oraz teologii pastoralnej na uniwersytetach we Fryzyndze i Benediktbeuren (Niemcy). Przez wiele lat pracował jako duszpasterz w Bad Tölz, biorąc udział w wielu inicjatywach na rzecz odnowy liturgicznej. Autor licznych publikacji.\r\n

Informacje dodatkowe o Eucharystia - święto wspólnoty. Wporowadzenie do Mszy Świętej:

Wydawnictwo: Homo Dei
Data wydania: 2011-03-31
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-62579-09-9

Kup książkę Eucharystia - święto wspólnoty. Wporowadzenie do Mszy Świętej

Eucharystia - święto wspólnoty. Wporowadzenie do Mszy Świętej - opinie o książce