Excel. Praktyczne zastosowania w biznesie

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2005-09-15
Dodał/a książkę:helion
>> Zobacz również:
Excel. Profesjonalna analiza i prezentacja danych

Chyba w każdej firmie wykorzystuje się dziś Excela. W wielu przypadkach stosuje się go do tworzenia rozbudowanych zestawień i analiz. Przygotowywanie ich odbywa się zwykle pod presją czasu, co powoduje, że są one chaotyczne i nieefektywne, a każda zmiana w nich przysparza niemal tyle samo pracy, ile ich przygotowanie. Tymczasem wykorzystanie wszystkich możliwości Excela pozwala na stworzenie doskonałych, wydajnych i czytelnych skoroszytów, łatwych do modyfikacji i udostępnienia innym użytkownikom. Wystarczy sięgnąć poza najczęściej stosowane narzędzia, aby odkryć prawdziwą potęgę tej aplikacji.

Książka "Excel. Praktyczne zastosowania w biznesie" to podręcznik dla tych, którzy chcą, aby tworzone przez nich skoroszyty wyglądały i działały w sposób prawdziwie profesjonalny. Przedstawia zasady korzystania z języka XML w Excelu, tworzenia własnych funkcji obliczeniowych, konwertowania danych oraz prezentowania ich w czytelny sposób. Opisuje sposoby udostępniania arkuszy w intranecie i internecie, analizowania danych i tworzenia rozbudowanych arkuszy w taki sposób, aby ich modyfikowanie było proste i szybkie. Każde zagadnienie przedstawione jest w postaci przykładu, a nie teoretycznych rozważań, dzięki czemu jego zastosowanie w pracy jest znacznie łatwiejsze.

• Obliczanie wartości liczbowych za pomocą funkcji
  • Efektywne metody adresowania komórek
  • Metodologia budowania złożonych arkuszy
  • Manipulowanie danymi
  • Integrowanie arkuszy
  • Filtrowanie danych
  • Analiza danych za pomocą modułu Solver
  • Zastosowanie języka XML
  • Portale kalkulacyjne i usługi WWW
  • Zapewnienie dostępu do arkuszy osobom niepełnosprawnym

Wykorzystaj wszystkie możliwości Excela i przekonaj się,
jak bardzo zwiększy to efektywność Twojej pracy.