Florencka gra

Międzynarodowy bestseller!

Ćwierć miliona sprzedanych egzemplarzy!

Florencja, piękna stolica Toskanii, której zabytki i dzieła sztuki przyciągają miliony turystów, ma też swoje drugie, mroczne oblicze. Komisarz Michele Ferrara, szef wydziału śledczego policji wie o tym bardzo dobrze - dla niego świat zbrodni to codzienność od ponad dwudziestu lat.

W mieście, które jeszcze nie otrząsnęło się po sprawie słynnego Potwora, znów działa seryjny morderca. Nie tylko zabija swoje ofiary, ale także okalecza ich ciała. Pozostaje nieuchwytny, policja nie jest w stanie znaleźć powiązań pomiędzy poszczególnymi zabójstwami ani przewidzieć kolejnego posunięcia sprawcy.

Do komisarza Ferrary przychodzą anonimowe listy. Czy ich enigmatyczna treść jest powiązana z serią morderstw? Czy stoją za tym dawni wrogowie Ferrary z okrutnej mafii kalabryjskiej? Czyżby komisarz był następną ofiarą na liście mordercy?

Opinie

Czołowy włoski autor kryminałów.

,,The Times"

Powieść oferuje wszystko to, co powinien zawierać bestseller: przykuwającą uwagę scenerię zabytkowej Florencji, wiarygodnego psychologicznie bohatera i mrożącą krew w żyłach zagadkę kryminalną.

,,Booklist"

Napięcie zapiera dech w piersi.

,,Mirror"

Książka dorównuje klasyce gatunku.

,,Daily Mirror"

Informacje dodatkowe o Florencka gra:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2013-10-28

Kup książkę Florencka gra

Florencka gra - opinie o książce

Avatar użytkownika - kjakksiazka
kjakksiazka
Przeczytane:2019-03-10,

Nie da się ukryć, że ostatnie tygodnie spędziłam czytając i recenzując kryminały. Przez moje ręce przechodziły powieści różnego kalibru. Zazwyczaj miały wspólną cechę, mianowicie autora pochodzenia skandynawskiego. Dla odmiany zmieniłam klimat z chłodnego północnego, na gorący południowy i za pośrednictwem Michele Giuttari przeniosłam się w rejony Toskanii. Jakie tajemnice kryje ‘Florencka Gra’?

Komisarz Ferrara ma pełne ręce roboty. Zostaje wezwany do serii morderstw. Śledztwo doprowadza do odkrycia powiązań z duchowieństwem i homoseksualizmem. Wszystko razem budzi ogrom kontrowersji. Ludzie nabierają wody w usta. Rozwiązanie zagadki, nie będzie miało rychłego końca. W między czasie Ferrara musi zmierzyć się z pogróżkami wysyłanymi przez nieznajomego, jego życie staje się zagrożone. Czeka nas ciekawy finał…

Michele Giuttari serwuje nam kryminał oparty na starych dobrym schemacie. Dodatkowo wątki osadzone są w zabytkowej Florencji, która wzmacnia klimat. Mimo, że tematyka trudna i niezbyt przyjemna, w końcu mamy do czynienia z morderstwami, obraz Florencji ociepla fabułę i dodaje jej cech charakterystycznych, odróżniających ją od skandynawskiego chłodu. Zaznaczę, że oparcie śledztwa na poszlakach związanych z duchowieństwem oraz homoseksualizmem staje się miłym zaskoczeniem. Osobiście lubię, kiedy mam do czynienia z kapłanami i ich światkiem. Dlatego do gustu przypadły mi ‘Anioły i Demony’ Brown’a, a teraz ‘Florencka Gra’.

Pozycję wzmacnia fakt, że została napisana przez byłego policjanta kryminalnego. Informacja jak najbardziej wzbudza ciekawość, ponieważ, kto może lepiej znać świat morderców, jak nie policjant, który przez całe życie zawodowe musiał dosłownie wchodzić w podświadomość zabójców.

Choć w twórczości Miechele Giuttari znajdzie się kilka nie dociągnięć, które mają minimalny wpływ na moje odczucia, zostałam wciągnięta w scenerie antycznych zabytków i nietuzinkowego śledztwa. Nie mam większych zastrzeżeń, jestem mile zaskoczona. W pewnym sensie cieszę się, że mogłam odpocząć od skandynawskiej twórczości i zagłębić się w autorstwo Giuttariego, który pisze po staremu i bez nowoczesnych obrazów zbrodni.

Avatar użytkownika - moniaaa87
Przeczytane:2014-01-17, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Loża niewiniątek
Michele Giuttari0
Okładka ksiązki - Loża niewiniątek

Tajemnicze i szalone zwroty akcji oraz krążący nad wszystkim cień mafii... W Loży niewiniątek komisarz Michele Ferrara znajduje się w centrum zagmatwanej...