Free Lunch. Ekonomia dobrze przyrządzona

Książka na wynos! Specjalność brytyjskiego szefa finansów Czy nieruchomości będą drożeć w nieskończoność? Państwo drenuje nasze kieszenie -- podatki celowe oraz ukryte Słowniczek -- bazowa stopa procentowa, bezrobocie równowagi, finansowa bańka mydlana i inne Jak to się dzieje, że bogaci się bogacą, a biedni biednieją? Czy ludzie są opętani żądzą pieniądza? Dlaczego tracimy na giełdzie? Jak bardzo mylili się Adam Smith i Karol Marks? Możemy rozmawiać o wszystkim. Możemy także prognozować przyszłość -- co będzie drożało, a co nie, które akcje pójdą w górę i czy opłaca się zakładać w samochodzie zbiornik na gaz. Jednak do tego potrzebujemy wiedzy -- podstaw ekonomii. Ta książka jest zapisem ożywionej dyskusji o tym, jak zachowania nasze i ludzi wokół nas przekładają się na wzrost podatków, wahania cenowe czy powstawanie monopoli. Jest to podręcznik ekonomii dla nieekonomistów. Nie musisz kończyć studiów z dziedziny finansów, aby dowiedzieć się: jaki jest związek pomiędzy stopą procentową a Twoją stopą życiową, dlaczego większość nowo powstałych firm upada, dlaczego każdy kolejny rząd podnosi podatki, czy opłaca się wprowadzać euro, skąd bierze się inflacja, czy niektóre kraje są skazane na ubóstwo. "David Smith dokładnie i od podstaw wyjaśnia sprawy ekonomii i finansów, dotykające każdego z nas." Minister finansów Wielkiej Brytanii,Gordon Brown

Informacje dodatkowe o Free Lunch. Ekonomia dobrze przyrządzona:

Wydawnictwo: Onepress