Opis ksiązki
Kup Teraz

Frozen: The Junior Novelization

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: angielskie
Data wydania: 2013-10-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-0-7364-3118-7
Liczba stron: 123
Dodał/a książkę:aishiteru
Walt Disney Animation Studios presents an epic tale of adventure and comedy with Frozen. When a prophecy traps a kingdom in eternal winter, Anna, a young dreamer, must team up with Kristoff, a daring mountain man, and his reindeer on the grandest of journeys to find Anna's sister, the Snow Queen Elsa, and put an end to her icy spell. Encountering mystical trolls, a hilarious snowman named Olaf, Everest-like extremes, and magic at every turn, Anna and Kristoff battle the elements in a race to save the kingdom from destruction. Frozen: The Junior Novelization retells the whole exciting story and features eight pages of full-color scenes from the movie!
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
aishiteru plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-11, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek - 2014,Mam,
"Frozen" to opowieść o dwóch siostrach, księżniczkach Arendelle. W dzieciństwie Anna i Elsa były ze sobą bardzo związane, jednak oddaliły się od siebie. Wszystko dlatego, że starsza z nich - Elsa, jest obdarzona magiczną śnieżną mocą, której nie potrafi kontrolować. W trakcie wspólnej zabawy Elsa przypadkowo rani Annę swoim zaklęciem. Dziewczynkę udaje się uratować, jednak z jej pamięci zostaje usunięta jakakolwiek pamięć o magicznych zdolnosciach siostry. Od tego czasu księżniczki nie rozmawiają ze sobą. Elsa przebywa zamknięta w swej komnacie, gdzie próbuje okiełznać swą moc, natomiast Anna bawi się sama, wielokrotnie próbując namówić siostrę do wspólnej zabawy. Bez skutku.
Tak mijają lata, dziewczęta dorastają, a kiedy ich rodzice giną, to właśnie Elsa ma zasiąść na tronie Arendelle.
W dniu koronacji Elsa zdradza się niestety ze swoją mocą. Przerażona ucieka w góry, nie wiedząc, że sprowadziła na cały kraj surową, niekończącą sie zimę. Na jej poszukiwanie wyrusza Anna, której towarzyszy Kristoff, renifer Sven, oraz magiczny bałwan Olaf.

"Frozen" to książeczka, która, poza kilkoma wyjątkami, dość wiernie odtwarza animację, którą w Polsce mogliśmy oglądać pod tytułem "Kraina Lodu". Podobała mi się! Myślę, że to doskonała pozycja dla dzieci. Uczy, że miłość i poświęcenie są w stanie zdziałać cuda.
Jako że nigdy nie przeczytałam powieści po angielsku, zdecydowałam się na sam początek na coś lekkiego, aby się nie przerazić i nie zniechęcić. "Frozen" spełniło swą rolę bardzo dobrze. Potraktowałam tę książeczkę jako rozgrzewkę przed czymś dłuższym... i od razu czułam się gotowa, żeby przeczytać coś trudniejszego, i już nie dla dzieci.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów