Okładka - Gdzie indziej

Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-62577-03-3
Dodał/a książkę:Justyna Gul
Recenzja - Gdzie indziej

"Przykro mi, ale nie spotkało mnie nic szczególnego… Jestem tylko dziewczynką, która zapomniała spojrzeć w obie strony, zanim przeszła na drugą stronę ulicy."
W tej zachwycającej powieści śmierć jest początkiem zwiastującym ponowne narodziny. Po tym, jak Liz ginie w wypadku, którego sprawca ucieka z miejsca zdarzenia, jej życie nabiera niespodziewanego kształtu. Na krótko przed swoimi szesnastymi urodzinami dziewczynka uświadamia sobie, że nigdy nie wyjdzie za mąż, nie będzie mieć dzieci i być może w nikim się nie zakocha. Gdzie Indziej sprawy biegną zwykłym, ziemskim torem, z tą różnicą, że jego mieszkańcy młodnieją, ludzie i psy wreszcie mogą się ze sobą porozumieć, zawiązują się nowe związki, a stare, wcześniej tragicznie przerwane, rozkwitają nowymi kolorami.
Gdzie Indziej to przepojona niecodziennymi pomysłami powieść o nadziei, odkupieniu i ponownych narodzinach, osnuta wokół najbardziej wzruszających i urzekających relacji międzyludzkich. Rozbrajająca szczerością opowieść o smutku i podnosząca na duchu historia o miłości i szczęściu.
Książka została opublikowana w 18 krajach.

Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:
Oswoić przemijanie„Życie nastolatki to kolekcja przypadkowych przedmiotów, takich jak turkusowy biustonosz przerzucony przez monitor komputera, nieposłane łóżko, wypełnione dżdżownicami akwarium, sflaczały balon (…)”. Te wszystkie przedmioty składają się na codzienność, są jej niezbędnym elementem. Nastolatka nie myśli o tym, że kiedyś te bezcenne „skarby”, pozostawione rzeczy, zostaną spakowane w kartonowe pudła i wystawione na strych, czy też - wyrzucone. Nastolatka nie myśli też o śmierci, nie snuje refleksji na temat długości trwani
natkawes Linia koment
Na półkach:

Po pozytywnym zaskoczeniu lekturą powieści „Zapomniałam, że Cię kocham” Gabrielle Zevin, postanowiłam sięgnąć po inne jej książki. Tak trafiłam na debiut pisarki - debiutancką powieść Zevi „Gdzie Indziej”.

„Po śmierci człowiek staje się zdecydowanie bardziej wrażliwy.”

W prologu świat oglądamy z perspektywy psa - podopiecznego głównej bohaterki książki, Lizie. I gdy już spodziewamy się, że cała powieść utrzymana będzie w tej konwencji, sytuacja zmienia się całkowicie

wspomnienie Linia koment
Na półkach:
Zdarzyło Ci się myśleć o śmierci? Niespełna siedemnastoletnia Liz, główna bohaterka książki Zevin, nie miała ku temu okazji. Miała za to plany na przyszłość, bałagan w pokoju i niewykorzystane bilety na koncert ulubionej kapeli. Pewnego dnia Liz (ze zdziwieniem dla samej siebie, bo to przecież jeszcze nie czas wakacji) budzi się w kajucie statku. I może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie znajdzie na nim rodziny, ale dziewczynę z dziwnie krwawiącą raną czy uwielbianego, lecz nie zawsze grzecznego muzyka. Głowę dziewczyny zaprząta milion pytań, a wśród nich tylko jedna odpowiedź
Arvena plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Wciągnęła mnie i musiałam przeczytać ją do ostatniej strony praktycznie jednym oddechem.
Wspaniała, intrygująca i sprawiająca, że człowiek nie boi się nawet tego co będzie po śmierci.
Bohaterka - niespełna szesnastoletnia dziewczyna ginie w wypadku smochodowym. Po śmierci trafia do innego świata, w którym życie płynie odwrotnym rytmem. Niesamowite jest to, iż pomimo początkowego zaprzeczania i chęci zniknięcie okazuje się, że życie w Gdzie Indziej jest wspaniałe, interesujące, równie spełniające jak to pierwsze z przed wypadku. Liz okazuje się być wrażliwą młodą kobietą, która zdaje sobie sprawę, ze szczęścia jakie miała. Wraca na Ziemię jako niemowlę, żyjąc innym nowym życiem, jakie ono będzie przekona się sama.
Jak najbradziej zachęcam do przeczytania.
malwina309 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,Mam,
Książkę czytało mi się całkiem szybko i dość przyjemnie. Momentami jednak miałam wrażenie, że akcja strasznie szybko pędzi do przodu i jest mało szczegółowa, jakby autorce w ogóle nie chciało się dalej pisać. Mimo to nie żałuję, że ją przeczytałam, bo pozostawiła we mnie dziwne uczucie, które nawet ciężko mi określić. To jak przedstawiła "życie po życiu" zmusiło mnie poniekąd do zastanowienia się nad swoim. Mądra książką.
al-ks plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-11, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Wspaniała książka. Inna niż wszystkie. Polecam! Jest cudowna i wzruszająca.
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
esia189 Linia koment