OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Gdzie jest Jennifer?

Ocena ( 2 osoby )
5.5
Wydawnictwo: Stentor
Data wydania: 2007
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788389315946
Liczba stron: 268
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Gdzie jest Jennifer?
Kolejna książka opublikowana pod znakiem KORY. Dotychczas ukazały się: ?Jabłko Apolejki? Beaty Wróblewskiej, ?Dostaliśmy po dziecku? Ewy Grętkiewicz i ?Pozłacana rybka? Barbary Kosmowskiej. Wkrótce dostępna będzie także trzymająca w napięciu powieść o piratach ?Skarb Kapitana Williama Kidda?.Współczesna powieść, której akcja rozgrywa się w Anglii. Główną bohaterką jest młoda dziewczyna, po przeżytej tragedii rozpoczynająca pod zmienionym nazwiskiem nowe życie. Nie dają jej jednak spokoju mroczne wspomnienia, a także to, że czuje się niezrozumiana przez otoczenie, które nie zna jej prawdziwej tożsamości. Umiejętnie budując napięcie, autorka stopniowo ukazuje tło przerażających wydarzeń sprzed lat. Opowiada o smutnym dzieciństwie Jennifer, zaniedbywanej i porzucanej przez niedojrzałą emocjonalnie matkę. W dramatycznych okolicznościach dochodzi do zbrodni, która kładzie się cieniem na dalszym życiu dziewczyny. Bohaterka jest normalną, wrażliwą nastolatką, przeżywającą rozterki związane z rodzącym się uczuciem, jest odważna i niezależna, a jednocześnie bardzo potrzebuje miłości, wsparcia dorosłych i poczucia bezpieczeństwa. Dzięki bolesnym przeżyciom, jakie ma za sobą, potrafi docenić chwile szczęścia. U boku zakochanego chłopaka oraz opiekunki Rosie uczy się akceptować siebie, a nawet marzyć. Jej plany i relacje z najbliższymi jednak się komplikują, kiedy mediom udaje się wpaść na trop Jennifer... W tle kryminalnej intrygi przewijają się ważne, trudne problemy, z jakimi mierzy się wielu młodych ludzi. W jaki sposób brak miłości i troski może prowadzić do agresji i nienawiści? Czy człowiek może się zmienić i mimo złych wspomnień zacząć nowe życie? Jaki wpływ ma na nas przeszłość, atmosfera domu rodzinnego, a jaki otaczający nas ludzie oraz my sami? Przejmująca opowieść, ciekawa nie tylko dla nastolatek, ale i czytelniczek w różnym wieku. Czy człowiek może się zmienić i mimo złych wspomnień zacząć nowe życie? Jaki wpływ ma na nas przeszłość, atmosfera domu rodzinnego, a jaki otaczający nas ludzie oraz my sami? Przejmująca opowieść, ciekawa nie tylko dla nastolatek, ale i czytelniczek w różnym wieku.
Recenzja
mrowka Linia koment
Na półkach:

„Gdzie jest Jennifer?” to powieść dla młodzieży (dolna granica wieku sugerowana przez wydawcę to 14 lat), kryminał trzymający w napięciu i prezentujący zupełnie niemłodzieżowe tematy.

 

Mija siedem lat od tragedii. Siedem lat temu miasteczkiem Berwick wstrząsnęła okrutna wiadomość: dziesięcioletnia Jennifer Jones zamordowała Michelle, swoją rówieśniczkę i przyjaciółkę. Jennifer skończyła właśnie odsiadywać sześcioletnią karę więzienia, wychodzi na wolność przy sprzeciwie mediów i przy irytacji podburzanej przez nie „opinii społecznej”

Estijana Linia koment
Na półkach:
Wszyscy zadają sobie jedno pytanie : "Gdzie teraz jest Jennifer?".

 

Sześć lat temu, w pewien wiosenny dzień trzy dziewczynki wybrały się do lasu nieopodal miejscowości Berwick Waters. Do domu wróciły tylko dwie z nich. Co się stało z trzecią? I co ta historia ma wspólnego z Alice Tully?

Alice mieszka z Rosie. Ma chłopaka, pracę w kafejce, a jesienią rozpocznie wymarzone studia. Jej opiekunka, Rosie, pomaga jej przystosować się do życia w społeczeństwie, obie świetnie się rozu

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Mamut plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,ROK 2013 PONAD WYZWANIE,
Jennifer obecnie pracuje i stara się nie myśleć o tym, co stało się przed laty. Dobrze wie, ze prasa bardzo chętnie zarzuciłaby ją pytaniami, a wywiad z nią podniósłby nakład każdej gazety...Niestety ktoś ją odnajduje i przypomina jej, że spowodowała śmierć koleżanki...
blebelebe plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Zaginięcia są okropne - nigdy nie wiesz, co dzieje się z daną osobą. Chętnie sięgnę po tę powieść.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Gdzie jest Jennifer? Gorzkie urodziny
Anne Cassidy
Okładka - Gdzie jest Jennifer? Skóra
Adrienne Maria Vrettos
Okładka - Gdzie jest Jennifer? Co się dzieje w tym mieście?!
Adam Molenda
Okładka - Gdzie jest Jennifer? Arka czasu
Marcin Szczygielski
Okładka - Gdzie jest Jennifer? Wyspa mojej siostry
Katarzyna Ryrych
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów