OPIS KSIĄŻKI:

5.5
Wydawnictwo: Stentor
Data wydania: 2007
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Gdzie jest Jennifer?
Kolejna książka opublikowana pod znakiem KORY. Dotychczas ukazały się: ?Jabłko Apolejki? Beaty Wróblewskiej, ?Dostaliśmy po dziecku? Ewy Grętkiewicz i ?Pozłacana rybka? Barbary Kosmowskiej. Wkrótce dostępna będzie także trzymająca w napięciu powieść o piratach ?Skarb Kapitana Williama Kidda?.Współczesna powieść, której akcja rozgrywa się w Anglii. Główną bohaterką jest młoda dziewczyna, po przeżytej tragedii rozpoczynająca pod zmienionym nazwiskiem nowe życie. Nie dają jej jednak spokoju mroczne wspomnienia, a także to, że czuje się niezrozumiana przez otoczenie, które nie zna jej prawdziwej tożsamości. Umiejętnie budując napięcie, autorka stopniowo ukazuje tło przerażających wydarzeń sprzed lat. Opowiada o smutnym dzieciństwie Jennifer, zaniedbywanej i porzucanej przez niedojrzałą emocjonalnie matkę. W dramatycznych okolicznościach dochodzi do zbrodni, która kładzie się cieniem na dalszym życiu dziewczyny. Bohaterka jest normalną, wrażliwą nastolatką, przeżywającą rozterki związane z rodzącym się uczuciem, jest odważna i niezależna, a jednocześnie bardzo potrzebuje miłości, wsparcia dorosłych i poczucia bezpieczeństwa. Dzięki bolesnym przeżyciom, jakie ma za sobą, potrafi docenić chwile szczęścia. U boku zakochanego chłopaka oraz opiekunki Rosie uczy się akceptować siebie, a nawet marzyć. Jej plany i relacje z najbliższymi jednak się komplikują, kiedy mediom udaje się wpaść na trop Jennifer... W tle kryminalnej intrygi przewijają się ważne, trudne problemy, z jakimi mierzy się wielu młodych ludzi. W jaki sposób brak miłości i troski może prowadzić do agresji i nienawiści? Czy człowiek może się zmienić i mimo złych wspomnień zacząć nowe życie? Jaki wpływ ma na nas przeszłość, atmosfera domu rodzinnego, a jaki otaczający nas ludzie oraz my sami? Przejmująca opowieść, ciekawa nie tylko dla nastolatek, ale i czytelniczek w różnym wieku. Czy człowiek może się zmienić i mimo złych wspomnień zacząć nowe życie? Jaki wpływ ma na nas przeszłość, atmosfera domu rodzinnego, a jaki otaczający nas ludzie oraz my sami? Przejmująca opowieść, ciekawa nie tylko dla nastolatek, ale i czytelniczek w różnym wieku.
Recenzja
mrowka Linia koment
Na półkach:

„Gdzie jest Jennifer?” to powieść dla młodzieży (dolna granica wieku sugerowana przez wydawcę to 14 lat), kryminał trzymający w napięciu i prezentujący zupełnie niemłodzieżowe tematy.

Mija siedem lat od tragedii. Siedem lat temu miasteczkiem Berwick wstrząsnęła okrutna wiadomość: dziesięcioletnia Jennifer Jones zamordowała Michelle, swoją rówieśniczkę i przyjaciółkę. Jennifer skończyła właśnie odsiadywać sześcioletnią karę więzienia, wychodzi na wolność przy sprzeciwie mediów i przy irytacji podburzanej przez nie „opinii społecznej”

Estijana Linia koment
Na półkach:
Wszyscy zadają sobie jedno pytanie : "Gdzie teraz jest Jennifer?".

Sześć lat temu, w pewien wiosenny dzień trzy dziewczynki wybrały się do lasu nieopodal miejscowości Berwick Waters. Do domu wróciły tylko dwie z nich. Co się stało z trzecią? I co ta historia ma wspólnego z Alice Tully?

Alice mieszka z Rosie. Ma chłopaka, pracę w kafejce, a jesienią rozpocznie wymarzone studia. Jej opiekunka, Rosie, pomaga jej przystosować się do życia w społeczeństwie, obie świetnie się rozu

Mamut plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,ROK 2013 PONAD WYZWANIE,
Jennifer obecnie pracuje i stara się nie myśleć o tym, co stało się przed laty. Dobrze wie, ze prasa bardzo chętnie zarzuciłaby ją pytaniami, a wywiad z nią podniósłby nakład każdej gazety...Niestety ktoś ją odnajduje i przypomina jej, że spowodowała śmierć koleżanki...
blebelebe plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Zaginięcia są okropne - nigdy nie wiesz, co dzieje się z daną osobą. Chętnie sięgnę po tę powieść.
Okładka - Gdzie jest Jennifer? Gorzkie urodziny
Anne Cassidy
Okładka - Gdzie jest Jennifer? Skóra
Adrienne Maria Vrettos
Okładka - Gdzie jest Jennifer? Co się dzieje w tym mieście?!
Adam Molenda
Okładka - Gdzie jest Jennifer? Arka czasu