Gilles McCabe (#1)

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-05-10
Kategoria: Komiksy
Dodał/a książkę:elibri

1898 rok. Kuba Rozpruwacz przestaje być głównym tematem rozmów. Pojawiają się inne głośne sprawy. Nawet żądna sensacji prasa przestaje publikować spekulacje na temat tożsamości oraz rzekomych i rzeczywistych występków mordercy. Jednak w ciemnych zaułkach Whitechapel wciąż czai się groza. Znów pojawiają się zmasakrowane zwłoki kobiet. Inspektor Gilles McCabe i wpierający go posterunkowy Jack O'Leary rozpoczynają śledztwo.

Komiks Gizickiego i Okrasy łączy w sobie wciągający i oryginalny scenariusz z graficzną doskonałością.

Komiks był także pracą dyplomową rysowniczki i wziął udział w wystawie Design28.

Barbara Okrasa - studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Specjalizuje się w malarstwie, komiksie i ilustracji. Stosuje technikę akwareli, a także akryl, tusz i techniki cyfrowe. Autorka licznych, krótkich form komiksowych.

Daniel Gizicki - scenarzysta komiksów i gier, w 2013 roku nakładem wydawnictwa Dolna Półka ukazał się komiks do jego scenariusza pt. "Postapo: Nienormalna normalność" (rys. Krzysztof Małecki). Stale wspolpracuje z magazynem "Profanum" oraz ze studiem Pastel Games.

andr Linia koment
Dizzy Linia koment