Gra wstępna

Mam fabrycznie wbudowane coś o nazwie WAGINA (no wiem, że nie jestem jedyną kobietą na świecie, która ją ma), ale tylko moja WAGINA po rozwinięciu skrótu oznacza: Wykrywacz Autodestrukcyjnych Genialnych Indywidualności Niebezpiecznie Ambitnych. Ergo – swój pozna swego. Moją największą zaletą jest absolutny brak wad. I niebywała, rzadko spotykana, skromność. Tak, tak, to skutek autopsychoterapii, najdłuższej w historii, bo trwającej już czterdzieści lat. Poza tym, jestem wizjonerką, bo przewidziałam kłopoty w Służbie Zdrowia (śmieszna nazwa, nieprawdaż, zważywszy na obecną rolę, jaką pełni. Farsa goni farsę, a ministrowie coraz bardziej groteskowi, tylko naród jakby na niedobór poczucia humoru cierpi) i terapeutyzuję się sama, nie bez sukcesów zresztą. Jeśli mnie ktoś nie powstrzyma, bardzo być może wkrótce opracuję jakąś spektakularną metodę leczenia, ogłoszę ją światu, dostanę Nobla i kupię sobie za szwedzką kasę porządnego laptopa. I jak na narcystyczną osobowość przystało może wstrzyknę sobie botoks, kwas hialuronowy. A jak coś zostanie, to może zrobię namiętne usta i kształtne kości policzkowe, liposukcja też rzecz święta. Taka zliftingowana i odessana wyjadę na misję do Afryki (bo przecież Polska to już dla mnie za mało), przekazywać szczęście i miłość, niczym znak pokoju, a jak wrócę, to biorąc pod uwagę poziom mojej wrażliwości (nadwrażliwości), sama zgłoszę się na zamknięte leczenie i bezczelnie, bez umiaru i skrupułów (kompulsywnie, kompulsywnie) będę żyła na koszt państwa, obłąkana, ale szczęśliwa. Monika Sawicka Gra wstępna to zbiór felietonów poruszających trudne sprawy damsko-męskie bez zbędnej pruderii, za to z poczuciem humoru.

Książka przeznaczona wyłącznie dla dorosłych czytelników.

Informacje dodatkowe o Gra wstępna:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-935821-0-5

Kup książkę Gra wstępna

Gra wstępna - opinie o książce

Avatar użytkownika - KasiaiDaniel
KasiaiDaniel
Przeczytane:2012-10-14, Ocena: 2, Przeczytałem, 2012, @Blog, Inne, Od Wydawnictw - Recenzenckie,
Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Moniki Sawickiej... Kiedyś bardzo chciałem (i mimo wszystko nadal chcę) przeczytać książkę "Kolejność uczuć" ze względu na bardzo intrygującą okładkę... Intrygującą okładkę ma także "Gra wstępna", ale tylko na niej kończy się jej intrygująca część... Książka na początku przypomina wykład czy też referat z biologi, chemii a także trochę z fizyki i astronomii... Naprawdę znów się czułem, jak za czasów studenckich, gdy profesorowie wbijali nam do głowy zawiłości swych przedmiotów... O ile oni mieli ku temu postawy to niestety pani Monika profesorem nie jest... Ponadto pani Monika strasznie podbija swoje ego, morale itp o czym świadczą cytaty: "Genialna jestem. Chwilami mój geniusz mnie przeraża." czy "Jestem też jednostką (aż się ciśnie na usta WYBITNĄ)"... Wydaje mi się to troszkę nie na miejscu... Z książki przebija się jakiś dziwny i irytujący feminizm i seksizm, pokazujący mężczyzn w złym świetle, a kobiety na piedestale... Nie znaczy to, że jestem przeciwny feministkom, ale czytanie tego samego zdanie 3 czy 4 razy w ciągu zaledwie 133 stron pisanych dużą czcionką to troszeczkę za dużo... Książkę czyta się lekko, łatwo i przyjemnie... Niekiedy wzbudzając salwy śmiechu (za celną obserwacje), jednakże tych momentów jest mniej, ale tyle dużo by podnieść ocenę książki o dwie gwiazdki... Powiem jeszcze jedno, jeśli tak by miała wyglądać gra wstępna to można ją śmiało odpuścić, gdyż w między czasie można zasnąć z braku podniecenia... Czy książkę można polecić... Trudno powiedzieć, bo jak kiedyś powiedziała moja narzeczona: "Nie ma złych książek, są po prostu nie trafione"... Ta dla mnie była wybitnie nie trafiona, ale kiedyś dam pani Sawickiej jeszcze jedną szansę wraz ze wspomnianą "Kolejnością uczuć"... Pragnę podziękować Oficynie Wydawniczej RW2010 za udostępnienie książki do recenzji... Ocena: 3/10 Recenzja opublikowana na moim blogu: http://danwaybooks.blogspot.com/2012/10/referat-zamiast-ksiazki.html
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2014-03-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku,
Zaintrygowana okładką sięgnęłam po tę książkę. Prawdę powiedziawszy czego innego się spodziewałam ale nie mogę powiedzieć żeby mnie rozczarowała. Momentami jest bardzo "naukowo" napisana lecz są momenty że uśmiech pojawiał się na moich ustach. Jeśli ktoś chce odpocząć przy książce polecam jeśli natomiast szuka ktoś ambitnej lektury to sie rozczaruje.
Avatar użytkownika - siloe
siloe
Przeczytane:2013-03-05, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Książka jest takim typowym czytadłem (o ile takie słowo istnieje ;)). Nie znajdziemy tu spisu publikacji naukowych o relacjach seksualnych między partnerami, ani erotycznych opowiadań, po których może śnić się nie jedno. Są w niej momenty kiedy można śmiać się do łez z sytuacji o dziwo spotykanych na co dzień, ale i są kwestie w których ja bym popolemizowała. Autorka wielokrotnie podkreśla, że od reguł są wyjątki. Czy warta uwagi? Hmm. To lektura z tych lekkich, taka na rozluźnienie umysłu i lekką poprawę humoru. Jeśli chcesz odpocząć przy książce to jest pozycja na jedną z takich "przerw myślowych."