Grom z jasnego nieba i inne opowiadania

Opowiadania Elizabeth McCracken to dziewięć mocnych, intensywnych historii, zaprawionych charakterystycznym humorem, empatią oraz lirycznym stylem. Czytelnik prowadzony jest pośród kruchej przestrzeni pomiędzy miłością a samotnością. W uniwersum McCracken ból w sercu zawsze przeplata się z zaczarowanymi chwilami radości, które przypominają nam o cudzie życia. Śmiech dziecka, papuga mówiąca z okropnym francuskim akcentem to przebłyski ciepła na tle dotkliwych wydarzeń. Śmierć, kalectwo, niepokojące myśli czy przemoc - to tylko niektóre tematy, które porusza McCracken. Choć nie rozpieszcza czytelnika, podsuwając mu szczęśliwe i oczywiste zakończenia, nie sposób oderwać się od  tej hipnotyzującej lektury.

To cudownie ekscentryczny, poruszający i orzeźwiający zbiór opowieści

___

Oszałamiająco piękna... Genialnie poruszająca... Stale migocze w niej czysta radość i zdumiewająca magia, a cięty humor działa jak sygnał SOS - wołanie pomocy, kiedy toniesz w mgle zagubienia.

- "Los Angeles Time"

Piękny twór upleciony z humoru, empatii oraz unikatowej i magicznej mocy malowania słowem jest jest namacalnym dowodem na to, że proza Elizabeth McCracken powinna być uznana za wyśmienitą.

- "The New York Times Reviews"

___

Elizabeth McCracken - amerykańska autorka, która urodziła się w 1966 roku w Bostonie. Jest żoną pisarza Edwarda Careya, z którym ma dwójkę dzieci. Przed ich urodzeniem poroniła. To traumatyczne wydarzenie było inspiracją do przelewania emocji na papier. Obecnie mieszka i tworzy w Nowym Jorku.

Informacje dodatkowe o Grom z jasnego nieba i inne opowiadania:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2017-06-23
Tytuł oryginału: Thunderstruck and other stories

Kup książkę Grom z jasnego nieba i inne opowiadania

Grom z jasnego nieba i inne opowiadania - opinie o książce

Świetne, mocne, nieoczywiste, wciągające...