Grzech pierworodny. Siostry . Tom 18

Wydawnictwo: Elipsa
Data wydania: 2007-02-01
ISBN: 978-83-60446-43-0
Dodał/a książkę:Shi4
Mali i jej najbliższych dotyka wielkie nieszczęście. Brzemię okazuje się tak ciężkie, że Mali obawia się, że nie będzie w stanie go udźwignąć. Jednak życie musi się toczyć dalej.

W maju odbywają się chrzciny córeczki Oi i Herborg. Na przyjęciu nieoczekiwanie pojawia się Laura, mimo że nie została zaproszona. Otwarcie flirtuje z Håvardem, a także pozwala sobie na złośliwe aluzje, czym wzbudza w Mali gniew i niepokój.

Zbliża się również dzień ślubu Dorbet. Mali przygląda się swej ślicznej, beztroskiej córce i snuje rozważania na temat jej przyszłości.

"- Małżeństwo to nie tylko taniec na płatkach róży, Dorbet. Trzeba się starać to życie, które się otrzymało, uczynić jak najlepszym. - To brzmi strasznie ponuro - odparła Dorbet. - Chcę, żeby Ola zabierał mnie do miasta i na przyjęcia. Nie zamierzam dzień w dzień chodzić w fartuchu i chustce na głowie i odgrywać dobrej gospodyni. Właśnie tego Mali się obawiała. Miała jednak nadzieję, że Dorbet dorośnie do zadania, którego się podejmuje. Jeżeli nie... Wzdrygnęła się. Zawsze w jej podświadomości czaił się niepokój, że Dorbet mogłoby przyjść do głowy coś głupiego. - Obyś była szczęśliwa, moja Dorbet - rzekła cicho".
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 (190) książek w 2013,Mam,Obyczajowe,
Po wydarzeniach z Ruth życie w Stornes płynie dalej. Najmłodsza córka wychodzi za mąż, a najstarszy syn postanawia powrócić i tu zamieszkać z rodziną. Mali zaś szykuje się do wyprawy za Wielką Wodę.
I w końcu może we dworze pojawi się trochę radości.
andr Linia koment