Gucio i Cezar

Absolutna klasyka polskiego komiksu dla najmłodszych. Niesamowite przygody łakomego hipopotama Gucia i rozważnego psa Cezara niezmiennie bawią, ujmują wdziękiem i zarażają ciepłym poczuciem humoru.

Czego tu nie ma: podróże po niezwykłych krainach, piraci, kowboje, rakiety kosmiczne i porwane księżniczki, zmagania z potworami i złoczyńcami, mrożące krew w żyłach perypetie, pechowe uwięzienia i karkołomne ucieczki - a wszystko narysowane mistrzowską, dowcipną kreską Bohdana Butenki.

Nowe - jednotomowe - wydanie zawiera wszystkie odcinki przygód ,,Gucia i Cezara", które przed laty ukazywały się w postaci niewielkich zeszytów.

Informacje dodatkowe o Gucio i Cezar :

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria: Komiksy
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Gucio i Cezar

Gucio i Cezar - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2017-06-24, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
JEST GRUBY, ALE I BARDZO MILUTKI Choć ,,Gucio i Cezar" nie jest może najbardziej znanym z tytułów, do których rękę przyłożył ojciec ,,Gapiszona", Bohdan Butenko, ale na pewno wart jest poznania. Z jednej strony bowiem to absolutna klasyka, z drugiej natomiast po prostu urocza opowieść. W zbiorcze wydanie wszystkich epizodów pozwala w pełni docenić jej urok. Sympatyczny Hipopotam Gucio i pies Cezar to dwaj przyjaciele, którzy pakują się w masę kłopotów. Nieznajomość tabliczki mnożenia kończy się dla nich... uprowadzeniem przez piratów, chęć zjedzenia lizaka wysyła ich w podróż gdzie pieprz rośnie, a budowa rakiety kosmicznej przeradza się w misję ratowania księżniczki. A to tylko kilka z ich niesamowitych przygód! Całość mojej recenzji na blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/06/24/gucio-i-cezar-krystyna-boglar-bohdan-butenko/
Avatar użytkownika - mariannkey
mariannkey
Przeczytane:2017-08-16, Ocena: 4, Przeczytałam, przeczytane,
Kieszeń pełna elfów
Krystyna Boglar0
Okładka ksiązki - Kieszeń pełna elfów

Utwory Krystyny Boglar odznaczają się żywą akcją, wyraziście zarysowanymi sylwetkami bohaterów, bogactwem realiów współczesnej codzienności...

O królu Pumperniklu, królewnie Grzance i Rycerzach Trójkątnej Kanapy
Krystyna Boglar0
Okładka ksiązki - O królu Pumperniklu, królewnie Grzance i Rycerzach Trójkątnej Kanapy

"Piec dudnił, gdakał i dmuchał żarem, aż się kuchcikom perkate noski pokrywały kropelkami potu. A tu nic, tylko: — Buch-hu-hu! Buch-hu-hu! Bo też...