Hacking i testy penetracyjne. Podstawy

Współczesne systemy informatyczne przetwarzają gigantyczne ilości niezwykle wrażliwych danych - osobowych, medycznych czy finansowych. Ich utrata lub przejęcie przez niepowołane osoby może oznaczać katastrofę dla firmy. Dlatego etyczny hacking i testy penetracyjne to coś, co może przynieść dużo satysfakcji i pożytku, a przy tym jest opłacalne finansowo!

W jaki sposób zostać specjalistą? Jakie narzędzia będą Ci potrzebne oraz na co zwrócić szczególną uwagę? Na te i wiele innych pytań odpowiada ta wyjątkowa książka. W trakcie lektury dowiesz się, jak korzystać z nowoczesnych narzędzi oraz jak interpretować otrzymane wyniki. W kolejnych rozdziałach znajdziesz informacje na temat różnych form ataków oraz metod utrzymania dostępu po udanym ataku. Na sam koniec nauczysz się przygotowywać raport dla zleceniodawcy – taki, który będzie zrozumiały nawet dla laika. Książka ta jest obowiązkową lekturą dla wszystkich pasjonatów bezpieczeństwa systemów informatycznych. Warto ją mieć pod ręką!

Dowiedz się, jak: przeprowadzić rekonesans skanować oraz odkrywać strukturę sieci wykorzystywać luki w zabezpieczeniach utrzymywać dostęp do maszyny przygotowywać przejrzyste i czytelne raporty z testów penetracyjnych Kompendium wiedzy na temat testów penetracyjnych!

Informacje dodatkowe o Hacking i testy penetracyjne. Podstawy:

Wydawnictwo: Helion