Hacking Ubuntu. Konfiguracja i optymalizacja

Poznaj i wykorzystaj ukryte możliwości Ubuntu Jak optymalnie skonfigurować interfejs użytkownika? W jaki sposób zmaksymalizować wydajność systemu? Jak emulować w Ubuntu inne platformy? Fenomen Ubuntu zaskakuje nawet wiernych fanów Linuksa. Ta dystrybucja, przeznaczona dla użytkowników, którzy nie mieli wcześniej okazji pracować z Linuksem, zdobywa coraz więcej zwolenników. Prosta instalacja, ogromna ilość wersji językowych i duży wybór oprogramowania czynią z Ubuntu doskonały system operacyjny, który można wykorzystać w domu i pracy. Jednak w miarę poznawania systemu rosną potrzeby użytkowników -- domyślna konfiguracja okazuje się niewystarczająca, wydajność zbyt niska, a dołączone do dystrybucji oprogramowanie nie spełnia wszystkich oczekiwań. Na szczęście Ubuntu, podobnie jak wszystkie inne wersje Linuksa, łatwo poddaje się "tubingowi". "Hacking Ubuntu. Konfiguracja i optymalizacja" to podręcznik dla użytkowników, którzy chcą wydobyć z tej dystrybucji maksimum możliwości. Czytając ją, dowiesz się, jak zainstalować i optymalnie skonfigurować system wraz z jego interfejsem graficznym, jak przystosować Ubuntu do pracy w sieci oraz współdzielenia plików. Przeczytasz o przeglądarkach internetowych, klientach poczty elektronicznej i komunikatorach. Znajdziesz tu informacje o poprawie wydajności systemu i przyspieszeniu jego działania, optymalizowaniu pracy z aplikacjami i doborze odpowiednich urządzeń peryferyjnych. Nauczysz się także zabezpieczać Ubuntu przed atakami z sieci, konfigurować zaawansowane usługi sieciowe i korzystać z sieci bezprzewodowych. Instalacja Ubuntu Uruchamianie systemu z płyty CD oraz pamięci USB Praca z Ubuntu na komputerach PC i Mac Usprawnianie procedury startu i logowania Konfiguracja urządzeń peryferyjnych Instalowanie nowego oprogramowania Połączenie z internetem Korzystanie z poczty elektronicznej i WWW Współdzielenie plików Wielozadaniowość w Ubuntu Zabezpieczanie systemu

Informacje dodatkowe o Hacking Ubuntu. Konfiguracja i optymalizacja:

Wydawnictwo: Helion