Hardkorowy romans. Pięćdziesiąt twarzy Greya, bestsellery i społeczeństwo

Pięćdziesiąt twarzy Greya od momentu publikacji stało się światowym bestsellerem - miliony sprzedanych na całym świecie egzemplarzy świadczą o tym, że mamy tu do czynienia nie tylko ze świetnym marketingiem, ale przede wszystkim z trendem kulturowym na ogromną skalę. Socjolożka Eva Illouz, od lat badająca emocje w świecie kapitalizmu, zastanawia się, w jaki sposób książka, której daleko do dobrej literatury, mogła rozpalić serca tak wielu czytelników w różnych zakątkach globu. Na jaką potrzebę odpowiada przedstawiony w niej romans? Czy to możliwe, że bohaterka powieści o sadomasochistycznym związku jest ucieleśnieniem nowoczesnej feministki? Czy książka J.L. James jest zapowiedzią zmiany kulturowej, której dotąd nie byliśmy świadomi? I najważniejsze: jak to wszystko jest możliwe  w zwykłym ,,czytadle" dla kur domowych?!

Przeprowadzona przez Illouz analiza to odpowiedź na głosy zafascynowanych, oburzonych i zaniepokojonych fenomenem Pięćdziesięciu twarzy Greya. Autorka od nowej strony przedstawia  relacje między literaturą a społeczeństwem. Jedno jest pewne: Hardkorowy romans zaskakuje - niekiedy bardziej niż ,,powieścidło", o którego fenomenie traktuje.

Informacje dodatkowe o Hardkorowy romans. Pięćdziesiąt twarzy Greya, bestsellery i społeczeństwo:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2015-02-02
Kategoria: Socjologia, filozofia

Kup książkę Hardkorowy romans. Pięćdziesiąt twarzy Greya, bestsellery i społeczeństwo

Hardkorowy romans. Pięćdziesiąt twarzy Greya, bestsellery i społeczeństwo - opinie o książce

Dlaczego miłośc boli? Studium z socjologii
Eva Illouz0
Okładka ksiązki - Dlaczego miłośc boli? Studium z socjologii

Miłość jest najważniejsza - każdy, kto kiedyś oglądał jakąkolwiek komedię romantyczną, dobrze to rozumie - ale czasem rani tak bardzo. Psychologowie przestrzegają...