Hemingway for Cuba

Historia o miłości, intrydze, szpiegostwie, przemocy i o rozkoszy.Powieść stworzona dla filmu, o życiu nieśmiertelnego człowieka, który nazywał się Hemingway.Jedna za wszystkich, wszystkie za jednego Ostatni okres życia Ernesta Hemingwaya spowity jest mgłą tajemnicy i opiera się na czasami dziwnych relacjach, z pewnością w dużej mierze niewiarygodnych. Istnieją tylko informacje i fragmenty opowiedziane i spisane wyłącznie przez Mary Welsh, jego czwartą i ostatnią żonę, która z powodów znanych dopiero dzisiaj przekształciła i zafałszowała bez obawy, że ktoś zaprzeczy jej wersji biografię męża zgodnie z prawdami przygotowanymi w laboratoriach przez funkcjonariuszy CIA.Dobra i anielska Mary w ostatnich latach życia męża, w jej opinii już paranoika , robi z niego niewolnika alkoholu i elektrowstrząsów, by przekazać opinii publicznej portret człowieka mającego halucynacje, chorego, cierpiącego na manie prześladowcze, zniszczonego i opętanego silnym instynktem samobójczym.Tylko wnuczka Margot, nieszczęśliwa Margot która również popełniła samobójstwo, 2 lipca 1996 roku, w rocznicę dnia, w którym jej dziadek najprawdopodobniej odebrał sobie życie była przekonana, że E.H. stał się ofiarą diabelskiego spisku, prawdziwej operacji o nazwie samobójstwo , przygotowanej przez dobrą i zgubną Mary i przez CIA.Powieść rozpoczyna się od tego momentu. Od podróży 18-letniej Margot, która przybywa w 1973 roku do mieniącego się promieniami września Paryża i odwiedza święte miejsca, w których bywał i żył jej dziadek. W jednym z nich, w słynnej księgarni Shakespeare and Company , poznaje Josepha (Giuseppe Recchia), włoskiego pisarza, pragnącego przywrócić dawny blask księgarni, która w międzyczasie zmieniła adres i stała się własnością George a Whitmana, przypominającego postać literacką będącą skrzyżowaniem Don Kichota z La Manczy i Włodzimierza Lenina z paryskiego rive gauche. Margot opowiada najpierw Josephowi, a potem Georges owi, jego przyjacielowi dziennikarzowi, o tym, co wie, przedstawia wątpliwości związane z prawdziwymi okolicznościami śmierci E.H., jej dziadka.GIUSEPPE RECCHIA Jest dziennikarzem, pisarzem, wydawcą i reżyserem. Również w 1995 roku spotyka Billy ego Wildera i od tego momentu Giuseppe Recchia skupia swe poszukiwania twórcze i działalność wyłącznie na kinie (w szczególności na dramatycznej biografii Hemingwaya, która stała się najpierw kanwą książki, a następnie filmu) i po kilku latach przeprowadza się do Polski, gdzie mieszka i pracuje.

Informacje dodatkowe o Hemingway for Cuba:

Wydawnictwo: inne