Opis ksiązki
Kup Teraz

Herbata szczęścia

Ocena ( 4 osoby )
4.8
Wydawnictwo: W drodze
Data wydania: 2014-05-20
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7033-920-3
Liczba stron: 404
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Herbata szczęścia

Romantyczna powieść fantasy z tajemnicą w tle! Tajemnica z przeszłości, nietypowe zlecenie i wielka miłość. To wszystko spada na Szklarkę w przeciągu jednej chwili. Jak namalować coś, co podobno nie istnieje, a przynajmniej nikt tego nigdy nie widział? Czy Szklarka odkryje tajemnicę swojej przeszłości? Czy spotka jeszcze hrabiego Seduna, o którym nie może zapomnieć? Czy powrót na Wyspę Sierot pomoże jej rozwiązać zagadkę i czy znajdzie dość sił, żeby powstrzymać groźne instruktorki? Herbata szczęścia to magiczna opowieść pełna przygód, piękna i gorących uczuć, stworzona specjalnie dla tych, którzy nie boją się marzyć.

W przygotowaniu drugi tom serii "Córka Szklarki".

Agnieszka Grzelak jest autorką powieści z gatunku fantasy. W swojej ostatniej książce "Gobelin z zamkiem w tle" zabrała młodych czytelników w pełną tajemnic i niespodzianek podróż.Agnieszka Grzelak jest autorką powieści z gatunku fantasy. W swojej ostatniej książce Gobelin z zamkiem w tle zabrała młodych czytelników w pełną tajemnic i niespodzianek podróż. Napisała również i zilustrowała nietypowy przewodnik po Francji Mój francuski patchwork. Serca młodych matek podbiła książką Matecznik. Pasjonuje się malarstwem i stale rozwija swoje umiejętności artystyczne. Jej ulubioną techniką jest akwarela. Więcej informacji o autorce i przykłady jej twórczości można znaleźć na blogu: www.agnieszkagrzelakart.blogspot.com. Napisała również i zilustrowała nietypowy przewodnik po Francji Mój francuski patchwork. Serca młodych matek podbiła książką Matecznik. Pasjonuje się malarstwem i stale rozwija swoje umiejętności artystyczne. Jej ulubioną techniką jest akwarela. Więcej informacji o autorce i przykłady jej twórczości można znaleźć na blogu: www.agnieszkagrzelakart.blogspot.com.

Recenzja
catarina78 Linia koment
Przeczytane:2014-12-30, Na półkach: Przeczytałem,

Powieści z gatunku fantasy mają tę jedną nudną cechę bezrefleksyjnego wykorzystywania oklepanych wątków i postaci. Bierze się świat elfów i księżniczek, dorzuca przystojnego wojownika, jakiś mroczny wątek, budujący poczucie zagrożenia, co jakiś czas walki na leśnych polanach i przechadzanie się w bogato zdobionych sukniach po zamkowych krużgankach. Do tego romanse z rycerzami, mało rozgarnięte smoki, stado gnomów, krasnali i jednorożców. Okropność.

 

Na szczęście Agnieszka Grzelak tego nie robi

justa21 Linia koment
Przeczytane:2015-11-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,

Herbaty łyk

 

(…) Kto kwiatu jej powącha, smutki precz odejdą, a marzenia się spełnią. A kto napar wypije, ten szczęścia zazna wielkiego i jeśli chory – zdrowie odzyska. Taka cudowna roślina bez wątpienia zrewolucjonizowałaby rynek farmaceutyczny, dając wielu osobom nadzieję na powrót do zdrowia, lecząc ciało i duszę

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
dayna15 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-28, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Sama się sobie dziwię, ale podobało mi się!
Zazwyczaj książki rodzimych autorów mnie drażnią, a tu przyjemne zaskoczenie., chyba to zasługa tych dziwnych imion, gdyby były typowo "nasze" odbiór byłby zupełnie inny. Mieszanka romansu i fantasy w dość ciekawej odsłonie.
Szklarka, utalentowana wychowanka Wyspy Sierot, tworzy piękne malowidła na szkle. W ten sposób poznaje hrabiego Seduna i oboje zaczynają coś do siebie czuć, jednak on jest zaręczony z inną, a ponadto dziewczyny z Wyspy nie mogą wychodzić za zwykłych śmiertelników - ich dzieci zostają porwane i umieszczone na Wyspie, a kobiety znikają bez śladu i z pamięci mężczyzn również. Jednocześnie dziewczyna dostaje zlecenie, ma namalować herbatę szczęścia. Problem tkwi w tym, że nikt nie wie jak ta roślina wygląda i gdzie występuje. Szklarka w poszukiwaniu informacji powraca na Wyspę Sierot, gdzie prym wiodą instruktorki, tajemnicze kobiety, które nigdy się nie starzeją. Hrabia Sedun ucieka przed natrętną narzeczoną i z dwoma towarzyszami wyrusza na Wyspę Nut by odnaleźć nieuchwytną roślinę.
Książka składa się z czterech części, dość nierównej grubości, występują spore skoki czasowe, a luki można dowolnie dopełniać w zależności od tego jak czytelnika wena poniesie.
Sam związek bohaterów jest przedstawiony w sposób bardzo subtelny i zachowawczy, więc jest miłym dopełnieniem fabuły. Zwłaszcza że hrabia Sedun zachowuje się jak prawdziwy mężczyzna i zrywa zaręczyny z Pepperią, nim zwiąże się ze Szklarką.
A główna bohaterka z godnością i spokojem ducha poszukuje tajemniczej rośliny, przy okazji odkrywając sekrety swojej przeszłości. Spotyka swojego ojca, odnajduje listy i portret zmarłej matki i dąży do pokonania instruktorek i uwolnienia kobiet spod ich kontroli.
Wyspa Nut jest chyba najciekawszym i najdziwniejszym miejscem w tej książce - przemieszcza się między światami, zawiera dziwne rośliny, a zamieszkujący ją ludzie zdają się być pogodzeni z losem. Wyspa jest w jakiś sposób połączona z innym światem Corredo, a przybycie Szklarki na wyspę i ujawnienie niewidzialnej herbaty szczęścia niszczą Wyspę Nut i powodują zagładę instruktorek.
Pod koniec żałowałam, że książka jest tak cienka i że do czasu sięgnięcia po kolejny tom, muszę się rozstać z bohaterami.
wera_2002 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-20, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 KSIĄŻKI W 2016,
Fajne, ale szału nie ma
ursa plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Agnieszka Grzelak jest polską pisarką, autorką m.in. bajek dla dzieci oraz książek o tematyce fantastycznej. Amatorsko zajmuje się malarstwem oraz sztuką użytkową. ,,Herbata szczęścia" to pierwszy tom magicznej serii Blask Corredo.

Pewnego dnia niezwykle utalentowana, młoda artystka, Szklarka, otrzymuje z pozoru wydawałoby się proste zlecenie - namalować gałązkę krzewu herbaty szczęścia. Szybko jednak okazuje się, że tytułowej herbatki nikt nigdy nie widział, ani tym bardziej nie wie gdzie może się znajdować. Krąży o niej jedynie legenda: ,,... co zaś do herbaty szczęścia, to mówię ci, że kto kwiatu jej powącha, smutki precz odejdą, a marzenia się spełnią. A kto napar wypije, ten szczęścia zazna wielkiego i jeśli chory - zdrowie odzyska. Ale też tego ziela przedziwnego nikt na oczy nie widział. Jest ukryte, zakryte, zamknięte, a legendy o nim krążą wśród czarodziejów". Ostatecznie, aby znaleźć choćby najmniejszą wzmiankę, która mogłaby ją zaprowadzić na drogę do legendarnej rośliny główna bohaterka wybiera się w podróż na Wyspę Sierot, na której spędziła swoje dzieciństwo pod czujnym okiem groźnych instruktorek. Miejsce to nie wywołuje u Szklarki miłych wspomnień. Młode dziewczyny zamieszkujące wyspę kształcone są na wybitne, pozbawione emocji artystki, których jedynym zadaniem jako ,,absolwentek" jest sprzedawanie wyrobów własnych rąk oraz płacenie podatków na rzecz wyspy i tym samym utrzymywanie instruktorek. O tym by móc wyjść za mąż i mieć dzieci nawet nie mają co marzyć...

Opowieść o przygodach Szklarki przeplata się z opowieścią o przygodach młodego hrabiego Scabera Seduna. Jak dość szybko się okazuje główni bohaterowie mieli okazję poznać się wczesnej, podczas wykonywania przez młoda artystę zlecenia dla królowe Kaweny. Od tamtej pory młody hrabia nie może przestać myśleć o tajemniczej dziewczynie, a i on nie pozostaje jej obojętny. Pewnego dnia Scaber, aby odwlec w czasie swój ślub z nieznośną Pepperią, dołącza wyprawy na egzotyczną Wyspę Nut, gdzie podobno rośnie legendarna herbata szczęścia. Podróż ta już na zawsze odmieni życie jego i wielu innych osób.

Czy Szklarka znajdzie herbatę szczęścia? Jaką tajemnicę skrywa jej przeszłość? Co spotka Scabera na Wyspie Nut? Jak potoczą się losy uczucia głównych bohaterów? Przeczytajcie sami!

,,Herbata szczęścia" to urzekająca historia o miłości, przyjaźni oraz o poszukiwaniu prawdy. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Intrygująca, wielowątkowa fabuła wciąga już od pierwszych stron, miejscami aż trudno się od nie oderwać. Magiczny świat jest ciekawie wykreowany, a głównych bohaterów wprost nie da się nie lubić. Jak dla mnie jest to jedna z lepszych powieści dla młodzieży jaką do tej pory czytałam. Idealna na długie, wakacyjne wieczory. Gorąco polecam miłośnikom lekkiej fantastyki i nie tylko.
oldzix Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
justa21 Linia koment
Przeczytane:2015-11-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ankeszu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Bas1992 Linia koment
Przeczytane:2015-01-01, Na półkach: Przeczytałem,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Dizzy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów