Heretycka królowa

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2010-07-28
Kategoria: Historyczne
Dodał/a książkę:dona
Starożytny Egipt: pożar zniszczył pałac królewski, a ostatnią przedstawicielką XVIII dynastii staje się mała księżniczka Nefertari. Na jej przeszłości ciąży cień krewnych, osławionych heretyków, Nefertiti i Echnatona. Kiedy Nefertari zakochuje się w Ramzesie II, najpotężniejszym faraonie w historii, jej ciotka pomaga jej zostać jego żoną. Ale nawet po ślubie Nefertari czuje, że lud jej nienawidzi i boi się nowego życia. Czy mimo jej odwagi, uporu i miłości męża Egipt kiedykolwiek zapomni o jej przeszłości? "Heretycka królowa", książka pełna historycznych szczegółów, politycznych intryg i dramatyzmu życia na dworze królewskim, to porywająca opowieść, od której trudno się oderwać.
Dorota_Dega plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-16, Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,52 książki 2014,Mam,Wyzwanie- niezwykłe postaci 2014,
Autorka zachwyciła mnie swoją powieścią ,,Córka Kleopatry", sięgając więc po ten tytuł, wiedziałam,,że również się nie zawiodę. W planach mam oczywiście przeczytanie wszystkich dzieł Michelle Moran.
,, Heretycka królowa" po prostu mnie zauroczyła!. Napisana jest lekko i subtelnie- jest po prostu magiczna.
Główną bohaterką jest księżniczka Nefertari nad którą ciążą czyny jej rodziny, a mianowicie jej heretyckiej ciotki. Nie chce zdradzić więcej z treści, gdyż każdy musi sam to przeczytać.
Michelle Moran wiernie i z niezwykłą dbałością o wszystkie szczegóły opisała starożytny świat, obrzędy i życie codzienne mieszkańców Egiptu.

,,(...) Jeśli wiatr, który miał ledwie siłę oddechu, mógł stworzyć wzgórze, z pewnością Woserit potrafi zmienić księżniczkę w królową(...)"
monalizka Linia koment
Przeczytane:2014-01-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,