Heretyk z familoka. Biografia Janoscha

Urodził się w robotniczej dzielnicy Zabrza. Koszmary dzieciństwa przez długie lata egzorcyzmował alkoholem. Wyrzucony z Akademii Sztuk Pięknych w Monachium zyskał sławę jako rysownik o niepodrabialnym stylu. Stworzona przez niego para bohaterów Miś i Tygrysek, popularnością przebiła postaci z kreskówek Disneya – ale przekorny i obrazoburczy Janosch ilustrował także dzieła markiza de Sade i Charlesa Bukowskiego.

Jego życie to pasmo malowniczych i awanturniczych epizodów: paryskie lata wypełnione jazzem, motocyklowe włóczęgi po Lazurowym Wybrzeżu, hippisowskie balangi w Monachium, spalenie całego dobytku i ucieczka na Wyspy Kanaryjskie. Ocalenie i szczęście pod słońcem południa. Wolność, anarchizm i oświecenie mądrością Wschodu.

Janosch – pisarz, rysownik, mędrzec i heretyk, bluźnierca i człowiek boży. Niechętnie udziela wywiadów, a jednak zaufał Angeli Bajorek i odsłonił przed nią swoje tajemnice, dzięki czemu stał się bohaterem jednej z najbardziej fantastycznych biografii, jaką można sobie wyobrazić.

Informacje dodatkowe o Heretyk z familoka. Biografia Janoscha:

Kup książkę Heretyk z familoka. Biografia Janoscha

Heretyk z familoka. Biografia Janoscha - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-09-07, 52 książki w 2016 roku, Mam,
Jedna ze słabszych książek, treść nijak się ma do zachwytów z opisu na okładce. Niewiele się dowiedziałam o tytułowym bohaterze, właściwie to chyba nie nazwałabym tej książki biografią..
Avatar użytkownika - miszebra
miszebra
Przeczytane:2015-05-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Warto poznać człowieka, który stworzył genialnych bohaterów - tygryska i misia dla dzieci. Myślałam, że miał on „normalne” szczęśliwe dzieciństwo beż jakichś traumatycznych przeżyć. To niewiarygodne, że autor tak optymistycznych książeczek miał tak cholernie „pod górkę”. Bezczelnie szczera, aż do bólu historia człowieka, który nie wstydzi się mówić o tym co myśli.
Avatar użytkownika - patrycjuszka
patrycjuszka
Przeczytane:2015-03-22, Ocena: 5, Przeczytałem,
Uwielbiam biografie, bo nikt nie pisze tak dobrych scenariuszy jak życie. Życie Janosha okazało się być tak dramatyczne, że już na pewno powstanie o nim film. Magdaleno Piekorz - do dzieła, bo się nie doczekamy!
Avatar użytkownika - Mataranah
Mataranah
Przeczytane:2015-03-21, Ocena: 5, Przeczytałem,
kompletnie nie miałam pojęcia kim jest Janosh, ale lubię czytać biografie i się natknęłam na tą w księgarni. Rzadko kiedy ktoś z taką przeszłością osiąga coś więcej niż patologię wyniesioną z domu. Janosh to dowód na to, że można. Czekam na film, bo właśnie się dowiedziałam , ze powstanie.
Avatar użytkownika - Furiatana
Furiatana
Przeczytane:2015-03-16, Ocena: 6, Przeczytałem,
Mimo że jest to biografia faceta znanego głownie z pisania książek dla dzieci, nie jest ani kolorowo ani cukierkowo. Wychowany w biedzie maskowanej przez rodziców-pozorantów co zostawiło mu traumę do końca życia, tak jak i pijaństwo jego ojca. Janosh całe życie starał się uporać z traumą domu rodzinnego i chyba dopiero na stare lata mu się udało. Cała masa swietnych historii z jego życia tworzy biografię co się czyta jak powieść.
Avatar użytkownika - frolic
frolic
Przeczytane:2015-03-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
Bardzo lubię powieści Janoscha, z bajkami dla dzieci niestety nie miałam jeszcze okazji się zapoznać. Nie bez powodu więc zaciekawiła mnie biografia tego pisarza i ilustratora, zwłaszcza że nie jest on zbyt rozmowny wobec dziennikarzy. Angeli Bajorek udało się jednak zdobyć jego zaufanie i dzięki temu powstała ta wspaniała książka, pełna ciekawych faktów i fotografii. Zachęcam do lektury wszystkich miłośników Janoscha, a także tych, którzy jeszcze nie czytali żadnej książki tego autora – może jego życiorys zachęci ich do czytania jego dzieł, bo są one silnie autobiograficzne.