Herstory

„Herstory” prezentuje rok z życia trzech sióstr, dla których choroba i śmierć ukochanej babci stają się pretekstem do odkrywania mrocznych rodzinnych tajemnic. Jest to także czas różnorodnych inicjacji; najstarsza z sióstr – Małgosia, tkwiąca w nieudanym małżeństwie i poniżana przez męża kura domowa, poznaje smak niezależności. Młodsza Ewa, reprezentująca pokolenie pampersów, wyzwolona dziennikarka, niespodziewanie odkrywa swoją samotność oraz istnienie ciemnych stron uprawianego przez nią zawodu. Z kolei najmłodsza Alma to niezwykle wrażliwa i naznaczona melancholią studentka filologii wikłająca się w romans z młodym Serbem, który okazuje się zbrodniarzem wojennym. „Herstory”to nie tylko opowieść o zacięciu feministycznym, ukazująca problem walki o niezależność i płaconą za nią cenę, ale również powieść psychologiczno-obyczajowa ukazująca wewnętrzną przemianę bohaterek i ich zbliżanie się do siebie. Porusza problematykę odkrywania własnej tożsamości, antysemityzmu oraz przemilczanych zbrodni narodowych.

Informacje dodatkowe o Herstory:

Wydawnictwo: Novae Res