Historia sztuki wojennej. Od starożytności do czasów współczesnych

Autorami książki są wybitni specjaliści amerykańscy i brytyjscy z zakresu historii militarnej. Ukazują oni rolę i odpowiedzialność państw z kręgu cywilizacji zachodniej za wielkie konflikty zbrojne oraz konsekwentną strategię, prowadzącą do uzyskania prymatu na świecie, przy wykorzystaniu przewagi technologicznej, wysokiego poziomu dyscypliny i agresywnej postawy wobec przeciwników.

Informacje dodatkowe o Historia sztuki wojennej. Od starożytności do czasów współczesnych:

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Data wydania: b.d
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-05-13527-6

Kup książkę Historia sztuki wojennej. Od starożytności do czasów współczesnych

Historia sztuki wojennej. Od starożytności do czasów współczesnych - opinie o książce

Geoffrey Parker0
Okładka ksiązki - Armia Flandrii i Hiszpańska Droga 1567-1659. Przyczyny hiszpańskich zwycięstw i porażek w Niderlandach

Poniższe studium koncentruje się na podstawowym pytaniu dotyczącym mechanizmów historycznych: jak Hiszpania Habsburgów, najbogatsze i najpotężniejsze państwo...

Filip II
Geoffrey Parker 0
Okładka ksiązki - Filip II

Filip II (1527-1598), zwany przez współczesnych "najpotężniejszym monarchą chrześcijaństwa", był już za życia postacią kontrowersyjną, w jednych budził...